| anonim_4396 a întrebat:

Ieri, un coleg de clasa mi-a cerut prietenia dar nu am acceptat fiindca nu il plac. este a 4a oara cand il refuz dar tot nu inceteaza sa ma iubeasca. prietenul lui cel mai bun mi-a spus sa-l accept dar nu pot. Eu am facut greseala cand m-am bagat in relatia lui, (prietenul baiatului care ma place) si i-am pus impreuna pe el si prietena cea mai buna a mea. Acum nu stiu ce sa mai cred. acest baiat care ma place se cam da la Ioana, prietena lui florin. Florin imi spune sa il accept, acum nici nu stiu ce sa mai cred! Mi-l baga pe gat sa nu se mai dea la ioana sau chiar vrea sa-mi faca ce i-am facut eu( I-am pus pe cei doi amorezati imoreuna). habar nu am ce sa mai fac. Mi-e teama daca il accept pe Robert, sa nu-mi bat joc de el si sa ma cert cu el, fiindca lui iii merge mintea si la Ioana dar si la inca doua fete. Si ar mai fii ceva... mie imi cam sta gandul la florin, nu la robert. Nu l-am placut niciodata pe robert ci pe florin.
Ajutor! Ce sa fac? E nu vreau sa0l accept pe robert, dar florin imi spune sa il acept.

Ps. Florin nu stie ca il plac dar, cred ca si-a dat seama dar si el ma place dupa cum ma priveste, asta e sigur( A fost de 8 martie cand mi-a daruit un buchet de flori si ma privea cu acel ceva si tot era impreuna cu ioana.). cateva sfaturi va rog si dau funda si vot!

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-l pe Robert in norocul lui.Iti place Florin, vei astepta sa se desparta de Ioana si gata.Lui Robert declara-i ca iti place altcineva, bineinteles nu-i vei spune cine sau spune-i ca nu vrei un prieten acum.Cu Ioana,discuta,pe ea nu trebuie sa o ranesti,e prietena ta cea mai buna,nu? Nu trebuie sa va certati. Daca nici ea nu vede vreun viitor cu Florin, ii poti explica cum ca nu-ti place Robert ci... Florin, din pacate.Si,oricum,doar vede singura ca Robert se da la ea.Ar fi un schimb...echitabil,cred.Usor nu e, dar cu putina tactica fiecare va avea o pereche si toti vor fi multumiti.Fii atenta ce faci! Mult noroc!