| Sonyuk a întrebat:

Cum sa fac sa ma placa si pe mine un baiat? Am 13 ani si cred eu ca sunt destul de draguta, mie mi-au placut cativa baieti din scoala dar nu era reciproc si asta m-a descurajat. Defectul meu este ca sunt putin timida?! Ma puteti ajuta? Va roooooog!

Răspuns Câştigător
| mary969275 a răspuns:

Buna, timiditatea nu e un defect, multe fete se confrunta cu astfel de ''probleme'' daca le pot spune asa. si eu sunt una dintre ele, dar nu te descuraja, trebuie doar sa ai incredere in tine. Daca spui ca esti dargutza f bine. vor fi destul de multi care o sa te placa insa nu astepta asta de la baietii de 13, 14 ani pentru ca astia nu prea stiu ce inseamna sa iubesti si nici cum sa se comporte cu fata pe care o plac, sunt mult prea copilarosi.eu de ex am 16ani si nu am iubit.nu ar trebui sa te ingrijorezi. ai timp sa gasesti un baiat care sa te merite pentru ceea ce esti cu adevarat; important e sa fii increzatoare in propriile forte si sa ai rabdare: ai suficient timp pentru baieti, o sa apara si printul tau cu mercedes. bafta la agatat* (ca sa inchei intr-un ton optimist)./.(**)... pup happy kiss

3 răspunsuri:
| RoaRxDD a răspuns:

Nu prea poti obliga un baiat sa te placa. Ei bine, daca esti draguta, inseamna ca ar trebui sa fie de ajuns.
Scapa de timiditate, baietilor le plac fetele indraznete, banuiesc ca sunt nebuni o. O" Sari pe el si vezi ce se intampla x]
Daca nu merge, mai asteapta, ai destul timp la dispozitie, va veni si cel perfect ^^

| LoveJames a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie o data. Dar pentru ca esti timida nu stiu daca vei putea face ceea ce am facut eu. Fa-ti curaj si du-te si stai de vorba cu el...despre ceva in comun(intereseaza-te mai intai la prietenii lui si vezi ce ii place)astfel ii vei castiga simpatia... sper ca e-am ajutathappy

| Antogirl a răspuns:

Salut.Si mie mi-a placut de cineva.Si toata lumea a aflat.Acel baiat placea pe o alta fata.Acest lucru nu m-a descurajat.trebuie sa fii draguta cu el, sa arati ca sunteti doar amici.Pe parcurs isi va face o parere despre tine.Succes!