| BULANGIU96 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti o fata?
Care puteti sa imi dati niste sfaturi bune?
Dau funda...

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iti pui o intrebare gresita.

Niciodata nu vei uita o fata.

E o prostie sa incerci asa ceva.

E imposibil si apoi vei crede ca tu ai ceva si nu poti, ca toti reusesc si doar tu nu poti.

Nimeni nu reuseste. De asta nici nu trebuie sa vrei asa ceva.

Ideea e ca ea sa nu iti ocupe mintea toata ziua.

Important este cum privesti lucrurile.

Si poti privi situatia la modul : m-a parasit, nu mai am motiv pentru a ma scula din pat. Nu voi mai iubi niciodata. Si sa te storci de vlaga.

Sau poti spune: mama, ce poveste frumoasa de iubire am trait.

Nu asculta melodii triste de iubire gen : mi-am pierdut iubita, gata nu mai pot sa traiesc, de ce nu ma iubesti, of mor...

In schimb asculta acele melodii pe care le asculta doi indragostiti impreuna.

Si cand te gandesti la persoana iubita sa zambesti. Comporta-te asa cum te comportai cand erati impreuna. Adu-ti aminte de momentele voastre fericite si retraieste-le. Zambeste asa cum zambeai atunci. Iubeste asa cum iubeai atunci.

Si vibreaza impreuna cu cine erati voi impreuna.

Dar nu ramane acolo. Ala e trecutul.

Zambeste pentru ca a fost.

Dar mai des zambeste pentru ca viata e frumoasa aici si acum, in prezent.

Cauta sa iti ocupi timpul cu diverse activitati.

Iesi cu prietenii apropiati daca ai.

Daca nu, implica-te intr-un proiect.

Acum este cel mai potrivit moment sa duci la viata pasiunea ta.

Dintotdeauna ai vrut sa realizezi ceva maret.

Incepe acum sau fa din aceasta perioada perioada cea mai infloritoare pentru visul tau cel mai mare.

Acum e momentul potrivit sa te apuci sa faci sport.

Sa lucrezi la kilogramele alea in plus sau sa faci acele patratele.

Cauta sa ai reusite.

Odata ce viata ta e diversa si prinde culori, prinde viata, tu vei putea sa te bucuri mai mult ca ai trait ceva minunat in loc sa plangi ca ai pierdut ceva.

| floresdemayo a răspuns (pentru Bacemi):

Hai că m-ai dat gata cu sfaturile tale laughing. Sincer, îs concepute de tine? Trăite de propriul "eu"?

| Bacemi a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu unul asta fac si am un stil de viata frumos.
Nu am pretentia sa fie ceva universal valabil si neaparat corect.
De ce intrebi?

| VadTot a răspuns:

Iti faci o alta prietena!

| VincentVlnt a răspuns:

Nu poti omule happy o sa iti revi la loc dupa 3-4 saptamani crede-ma happy nu o sa o poti uita dar vei inceta sa o mai iubesti tongue

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-o uiți? Dacă ai iubit-o mult? Nu poți. Poate doar o s-o rătăcești printre gânduri si amintiri...

| Ro_Roby_1996 a răspuns:

Nu stiu frate n-ai cum crying(( Eu M-am drogat am baut am fost la curve am facut detoate si nu am reusit crying