| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun baiatului cemi place ca-l iubesc?

5 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Mai bine ii spui prima data ca iti place de el, vezi cum reactioneaza, daca e reciproc, tra lala si apoi daca ajungeti impreuna si totul e bine ii poti spune ca il iubesti. Asa daca ii spui din senin saracul nu o sa stie ce sa faca si cum sa reactioneze sa nu te supere sau sa te faca sa te simti prost.

| LolaLollita a răspuns:

Stii ce am observat din intrebarea ta? Tocmai ai zis ca e baiatul pe care il placi, dar vrei sa-i zici ca il iubesti. E o diferenta foarte mare. Daca ii spui direct ca il iubesti, ai sanse foarte mari sa il sperii. Gaseste un moment in care sunteti doar voi doi, spune-i ca tii la el mai mult decat la un prieten, ca il placi si ca ti-ar placea sa incercati sa aveti o relatie.

| val18 a răspuns:

Pai... in primul rand tu nici nu ai inceput o relatie cu el si deja il iubesti? pffff si in al doilea rand ii spui daca vrea sa incepeti o relatie pentru ca tie iti place de elbig grin simplu

| RaluLoveM3 a răspuns:

Simplu, daca tu crezi ca, chiar iti place de el ii spui, nu trebuie sa-ti fie rusine sau teama sau sa pui pe altcineva sa faca asta, iar dupa ce-i spui astepti raspunsul lui si iti dai seama ce trebuie sa faci:* Ai incredere in tinekiss

| RalucaScumpika a răspuns:

Eu spun ca pentru inceput ii cam mult sa-i spui ca-l iubesti.La inceput puteti sa iesiti impreuna afara sa-l iei de mana, sa te uiti in ochii lui dupa care poti sa-l pupi,, din joaca'' pe obraz... Dupa un timp ( cateva zile NU ore) poti sa-l intrebi daca vrea sa fie cu tine daca spune da inseamna ca si el te place + ca atunci el isi da seama ca-l placi( eu zic ca ii cam mult spus iubesc mai ales ca sentimentu asta nu se dobandeste asa usor) daca spune nu macar stii ca ai incercat si nu i-ai spus ca-l iubesti ( si intr-un caz rau sa rada de tine cu prieteni lui) scuze pentru partea negativa dar eu sunt realista.
Sper ca te-am ajutat pup:*