| Inkutsa a întrebat:

Cum pot sa-i spun baiatului pe care-l iubesc ca il... iubesc?

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai ia-l deoparte intr-un loc in care sunteti singuri si spune-i ca-l placi.Nu astepta deoarece vei regreta asta.Inteleg ca poate esti speriata de raspunsul pe care ti-l poate da, dar nu pierzi nimic daca incerci.Mult succeshappy

| AnonimaOk a răspuns:

Pai intr-un moment cand sunteti singuri incepi sa aduci vorba de chestia asta. Incepi sa conversezi; il intrebi ce parere are despre tine, cum le considera pe celelalte fete - colege, amice, foste prietene etc. La un moment dat mai povestiti intre voi despre relatiile anterioare. Intreaba-l apoi ce fata i se pare mai simpatica asa, ce crede despre tine in general etc. Apoi pur si simplu cauti interese comune. Spune-i, dupa ce l-ai cunoscut bine ca ti se pare o persoana ok, tii la el si ai vrea sa fiti impreuna. Nu este foarte greu. Trebuie sa te simti in largul tau asa ca nu te stresa! happy totul va fi bine... SUCCES

| ClaraZ a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, nu ai nimic de pierdut.Mergi intotdeauna in viata pe sinceritate si o sa ai de castigat.

| Inkutsa explică (pentru ClaraZ):

Dar i-am spus dar el imi spune ca ma iubeste ca prietena.

| xCarolina a răspuns:

Nu ii spui.Crede-ma, nu vrei sa faci asta.

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Pai Du-te la el si spune-i in fata. Nu-ti fie teama!

| Eyke a răspuns:

Pai cum sa-ti spun asta simplu si fara dificultate...SPUNEI...iarta-ma..doar spune-i ce simti si vezi ce iese