| madutza123456 a întrebat:

Cum sa ii conving sa aiba incredere in mine? am un prieten de aproape un an de zile tatalui meu nu ii place dleoc de el... acum as vrea sa plec la mare cu prietenii s cu parintii unei fete dar tata nu vrea nici in ruptul capului... zice ca prietenele mele nu sunt fete de treaba si ca ma invata numai la prostii... eu am 16 ani daca imi puteti da un sfat cum sa il conving pe tata sa ma lase la mare sau cum sa il fac sa aiba incredere mai multa in mine? as fi recunascatoare...big grinraspundeti va rog...happy... orice sfat ma poate ajuta

2 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Poi eu... sincer te-as sfatui sa iti aduci prietenul acasa si asa poate il convingi pe tatal tau. Sa il cunoasca si sa vada ca se inseala. Roaga-l pe prietenul tau sa fie mai intelegator si sa vina la tine pentru a-l convinge pe prietenul tau. Poate tatalui tau ii este intr-adevar frica sa nu patesti ceva. Vorbeste si cu tatal tau, mai roaga-l odata sa te lase la mare... dca tot nu vrea, atunci vorbeste cu parintii acelei acelei fete si roaga-i sa ii dea un telefon tatalui tau ca sa ii explice ca vei fi in siguranta alaturi de ei. E important ca tatal tau sa fie constient ca nu risti nici un pericol. Atunci probabil te va lasa... sper ca ti-a, fost de ajutor. Sa ma tii la curent...big grin Bafta!

Psihoyounger

| iulia_5454 a răspuns:

Invita-i pe parintii fetei cu care ai vrea sa pleci la mare la tine sa vb cu parintii tai.de ce nu il place tatal tau pe prietenul tau? il cunoaste? cati ani ai tu? dar el?