| AlexPanda123 a întrebat:

Cum sa îmi fac prieteni, sunt clasa 8a și da am,,prieteni" dar sunt foarte competitivi invidioși se supăra din orice chiar nu am niciun prieten adevarat și asta e cam trist, dar habar n-am cum sa îmi fac prieteni noi în școala la noi suntem 90(locuiesc într-un comuna) adică asta cu făcut prieteni din alte clase mai mici nu prea merge pentru ca sunt foarte imaturi și nu știu cum sa explic. Vreun sfat?

1 răspuns:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut si eu am avut aceasta problema, asteapta sa ajungi la liceu si iti vei face prieteni, te cred este greu, eu nici dupa liceu nu am atat de multi. Incearca sa-ti faci o prietena, poate ai noroc si dai de o fata buna.