| Kastum a întrebat:

Cum sa-mi scot coșurile?

Răspuns Câştigător
| RoXyRaLu a răspuns:

Nu ai cum sa iti scoti cosurile. Poate vrei sa zici sa ti le storci.Stoarcerea cosurilor nu este o idee buna deorece vor aparea la loc si se va inrosi locul care poate duce la acnee.Este din cauza varstei, de obicei cosurile astea apar intre 11-16 ani datorita transformarii corpului atat la baieti cat si la fete.
Singura solutie este sa nu ti le storci, dupa ce te steli dimineata pe ochi cu apa rece sa nu te stergi pe ele, sa le lasi asa si sa te duci la un dermatolog ca sa iti dea o crema sau ce crede el pentru a scapa de ele.Altceva nu ai ce face dar sa nu te scarpini la ele ca sa nu iti ramana semn!
Asta e solutia: dermatologul.
Sper ca te-am ajutat.
Pa Pa!

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Ti le spargi, da nu-i recomandat, cel mai bine e sa le lasi sa treaca singure,asta e cel mai bine ca daca le spargi esa puroiu din ele si circula incet, incet(chiar daca te stergi cu o carpa sau te speli), pe fata si ajung in sange si o sa ai complicati, am vazut eu un documentar pe tema asta si asa e bine sa le lasi sa treaca, funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU LE STOARCE, NU LE SACAI, din cauza asta iti pot aparea cicatrici.
Spala-ti bine fata cu sapun, si nu orice sapun ci Dove, neaparat Dove.
Daca ai un baton pentru cosuri e si mai bine, il aplici dupa ce ai fata curata.
happy