| Kessux a întrebat:

Cum sa o conving pe mama ca bretonul lung e OK? Ca nu vreau sa ma sluteasca! Va rog, am nevoie de ajutor! Dau Funda dau trofeu dau ce vreti numai sa ma ajutati si pe mine!

Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

Pai ati putea sa faceti un pact sau sa stai pe suparata si sa ii zici cand o sa te intrebe ce ai sa ii zici ca esti supy ca nu te lasa cu preton si poti sa ii zici ca nu stai cu el in ochi ci in dai in troparte si il prinzi cu o clama la scoala(cica dar asta-i motivul cred ca zice ca iti strici vederea si nu o sa te lase la scoala dar cand iesi din cls prindel cu o clama si cand ajungi unde vrei tu il desfaci si asa poti face si la scoala si ce varsta ai? ca daca esti mai mare poti sa ii zici:sunt destul de mare ca sa iau proprile decizii mai ales cand vine vorba de parul meu si eu nu iti zic tie cum sa te tunzi si cum sa iti lasi parul asa ca nu imi mai zice nici tu mie)si promite-i ca o sa iei note mari(iti faci si tu copiute daca nu esti tocmai stralucita la carte sau te pui calumea pe invatat)

3 răspunsuri:
| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Face-ti o intelegere:Ii zici ca ti-l prinzi intr-o clama.Insa tu il tii prins doar in prezenta ei. Fazele alea cu:,, Da toti colegii au!'' sau,, Toti o sa zica ca sunt naspa daca nu arat asa''...Nu merg prea des si nici sa faci pe suparata(uneori inrautateste). Daca esti mai mare, ii zici ca ai ajuns la o varsta in care esti destul de matura ca sa iei propriile decizii.(legate de stilul tau).
Sper ca te-am ajutat!

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Ii spui ca multi colegi au si sa te lase in pace pentru ca acum esti mare si poti lua decizii si singura nu mai trebuie sa te ajute mereu!

| Jamie a răspuns:

Pei trebuie sa o iei incetisor ii spui cat de tare este bretonul lung, ii spui ca o sa ti-l leprinzi cu o agrafa (desi nu o sa o faci... dar nu are ce sa iti mai faca dupa ce la-i lasat asa sau l-ai tuns pentru o forma ...trebuie sa mai faci si o fata de aia milogitoare (crede-ma la mine merge eu imi las bretonul lung si am o mama greu de convins) ii mai spui ca toti colegii tai au par misto si daca nu te lasa o sa arati naspa si o sa rada toata lumea de tine in general astea merg daca mai ai nevoie de ajutor scrie-mi un mesaj XD
P.S. sper sa mearga...(fundita daca te-am ajutat)