| Anișoara963 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri, va rog ajutati-ma deja de trei ani ma lupt cu ele si degeaba, am 14 ani folosesc tot felul de creme, lichide, argila etc.nu stiu ce sa fac? Poate imi propuneti ceva mai bun si mai nou.Va implor.

Răspuns Câştigător
| MarYan00 a răspuns:

Sfat indicat de specialist (un preten a platit 25 milioane (vechi) sa-i zica 2 chestii):

-fara dulciuri (ciocolata..etc)
-bea multa apa zilnic (~2l)
-rabdare

-nu iti zic de : aloe vera, nivea, gel de bla bla.k dupa cum vezi nu functioneazawinking

BFT!

:p

11 răspunsuri:
| rolly14 a răspuns:

Ai putea sa iei Zynerit. Este un antibiotic foarte puternic sub forma de solutie lichida. Cand il iei de la farmacie si il desfaci acasa vei gasi doua flacoane. Intr-unul e un praf si in celalalt lichid. Le amesteci in flaconul cu lichidul si gata! Este foarte bun dar trebuie sa te dai in fiecare zi ca sa aiba efect. E foarte bun mai ales pentru acnee. Succes!

| MarYan00 a răspuns (pentru rolly14):

Am folosit. efect?---5%

| rolly14 a răspuns (pentru MarYan00):

La mine a functionat, dar m-am dat in fiecare zi un an de zile!

| MarYan00 a răspuns (pentru rolly14):

WTF? un an?rolling on the floormor:laughing)laughing eu am dat 5 luni...cum sa stai un an cu tampenia aia, mai bine te lipsesti

| rolly14 a răspuns (pentru MarYan00):

Am avut foarte multa rabdare si acum nu mai am nici macar o urma de cos. Inca ma dau cu zynerit dar mai rar

| HoneyCocaine a răspuns:

Mergi la dermatolog, a fost o prietena si i-a stors un cos pentru "analize" apoi i-a spus ce trebuie sa faca, cu ce trebuie sa se dea pe fata ca sa ii treaca.

| MarYan00 a răspuns (pentru HoneyCocaine):

Sau da. poti merge la dermatolog si sa iti iei teapalaughing..am fost, mi-a zis chatterbox...mi-a dat 2 creme..si dupa 4-5 zile.mi-a ars pielea fetei straight face...si nu e de binewinking
deci mai bine stai acasa si fa ce am spus eutongue (+ economisesti 100-200 roni + pana gasesti un medic bun dureaza + nu toti spun ce trebuie.)

| HoneyCocaine a răspuns (pentru MarYan00):

Atunci nu mai merge la dermatolog. si eu am cosuri dar sunt foarte putine si nu ma dau cu nici o crema, ma rog, acee, n-ai ce face.

| MarYan00 a răspuns (pentru HoneyCocaine):

Corect! laughing si eu la fel :p
era un timp cand eram asa..cu crema crema etc
si acum stau linistit, n-am treaba....eu cu treaba mea ele cu a lor ...pana la urma WHO THE FUCK cares about ur "acnee" laughing..toata lumea are :p (totul e de inredere in sine si DISTREAZA-TE ) :p

| IubithaThaa a răspuns:

Eu folosesc crema Iwostin purritin este o crema foarte buna

| Anișoara963 explică:

Mersi la toti xD chiar m-ati ajutat, mai ales MarYan00