| BogdanAnonim a întrebat:

Cum sa vorbesc pe Facebook cu o fata de care imi place, daca nu am mai vorbit cu ea si nu stiu daca are prieten(iubit)?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Te referi la momentul ala care e dupa schimbul ala de replici buna buna ce faci bine tu. După ce zici asta ii poti spune cv de genu : Ce zici, găsim si noi niste subiecte comune de discutie? Îi dai înainte cu tupeu si o întrebi ce ii place, ce nu-i place, etc, etc. Ii dai înainte cu tupeu si cu nepăsare ( cu maxima durere in ** rolling on the floor ) gândindu-te ca mai îs o groaza de fete mai frumoase si mai cum vrei tu decât aia.

| BogdanAnonim explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ms pentru raspuns, daca o intreb mai intai daca ar vrea sa ne cunoastem(in sensul daca vrea sa vorbim ) si apoi sa-i spun de subiectele comune de discutie?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru BogdanAnonim):

Nu, clar nu. Te duci înainte cu tupeu. Tre să emani încredere in tine. Gândește-te că asa vin o groaza de băieți cu vrei sa ne cunoaștem. Te bagi asa direct si din vb in vb ajungi să o inviti si in oras. Daca mai ai întrebări cv aici suntwinking.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O întrebi despre cum mai e viata ei, cam tot ce te intereseaza până o vei invita in oras. Si drăguț mi s-ar parea ca in oras sa o lasi putin sa te astepte si cand te duci la ea sa ii dai un buchet de trandafiri roșii (nu conteaza daca e doar unul sau daca sunt 3, dar în niciun caz sa nu fie 2!) Si sa ii spui exact ceea ce simti si de ce te-ai îndrăgostit de ea, fa-o sa se simtă speciala si sigur nu te va respinge!

| BogdanAnonim explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns, daca ai un sfat cum sa-mi inving teama de a-i da mesaj si de a vorbi cu ea? ca dupa asta imi va fi usor sa o invit in oras

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanAnonim):

Gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut. E ca si cum ai vorbi cu cel mai bun prieten al tau, doar ca e fata de care iti place si conversatia se schimba putin. Dar nu are de ce sa iti fie rusine sau teama. Prima dată vor fi doar niste mesaje si dupa ce veti vorbi mai mult, te vei acomoda cu ea si dupa cred ca iti va fi mai usor sa i te deschizi, sa o inviti in oras.