| anonim_4396 a întrebat:

Am 60 de kg la 16 ani ( baiat ).
Sunt un "slab cu burta" laughing asa ca m-am gandit ca daca maresc doza de proteine pe care le mananc si fac si niste cardio de 3 ori pe saptamana plus sala cu greutati, poate scap de grăsimea de pe burta si imi cresc masa musculara si cresc si in kg totodată, insa scap de burta, grasime in general.
Am gasit un "shake" si am sa pun ingredientele mai jos.
Rugămintea mea este sa va dati cu parerea, cei ce cunoasteti, si sa-mi spuneti daca shake-ul e bun, cand sa-l beau si daca "programul" la care m-am gandit (cel de mai sus) m-ar ajuta sa scap de grăsime si sa cresc in masa musculara.
Iata ingredientele:
Lapte mai slab: 300 ml
Iaurt grecesc:200 g
Fructe inghetate (optional):100 g
Unt de arahide: 20 g
Cacao pentru gust: 1 lingurita
Multumesc pentru atentie si sper sa primesc cat mai multe sfaturi! happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inaltime ai?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cam 180 cm.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

180 cm.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cauta-ti o ruda la tara si pune dracului mana pe sapa. proteine din gainile crescute prin munca ta si mergi ca tot omul intreg la minte si inoata cat mai mult, mergi cu cortul prin munti si fa tarasuri vizitand pesteri

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Total pe langa subiect.
Multumesc!

| AndreiWeisz a răspuns:

Scoate fructele ca nu-si au rostul si incearca sa pui niste fulgi de ovaz mai bine. Iaurt mi se pare cam mult, nu stiu daca nu o sa iti iasa cam gros cu atat de mult iaurt si o sa fie gretos, dar incearca sa vezi. Mult sport!