| Elena1234456 a întrebat:

Cum scap de timiditate? happy Ma consider foarte urata si am tendinta sa ma izolez sad.

Răspuns Câştigător
| DragonFLoW a răspuns:

Primul pas nu te mai considera urata, fiecare fata e frumoasa in felul ei. Eu acum 2 ani incepusem un joc online WoW, si automat imi facusem prieteni cu care sa joc majoritatea din scoala. Si am jucat foarte mult timp cu o fata care la momentul acela o consideram urata, dar deeh dupa ce ajungi sa cunosti pe cineva... na beleaua mare acum un an m-am indragostit de ea, eram mai prost ca nu stiu ce... ceva foarte prost, eram genul de tipa clumsy indragostita numai ca eu eram tip, ceva mai rar intalnit oricum ma vrajit mai mult ca orice alta fata frumoasa. AM ajuns de la situatia in care vorbeam cu ea liber ca si cu oricine, pana la situatia de a incepe sa transpir sa ma inrosesc sa am blocaje mentale. Iti zic doar sa nu-ti pierzi speranta nu te crede urata, de cele mai multe ori nu frumusetea externa atrage un baiat, iar daca cineva te va respinge pentru ambalajul tau fi sigura ca nu este demn de tine, este doar un "materialist" poate asa cum eram si eu ( shame on me ) crying. Nu te izola, in asa fel nu scapi de timiditate, ci devii mai timida. Exteriorizeaza-te cat mai mult fi cat mai vesela profita de orice moment al vietii, fi tu insati.
... mai mult nu pot sa-ti zic...

7 răspunsuri:
| Elena1234456 explică:

@Flav genial raspunsul.Mersi mult si astept o alta intalnire...promit ca vin :X.

| Flav a răspuns:

Spunea cineva de pe aici de pe site o replica care mi-a ramas in minte si trebuie sa plagiez: nu exista uratenie, ci doar persoane care n-au incredere in ele. Cum scapi? Indeparteaza rutina, lasa lucrurile asa cum trebuie sa fie. Din ce-mi amintesc, parca ti-am trimis mesaj cand am organizat in Galati sa ne vedem (daca ma insel, imi cer scuze), si n-ai onorat prezenta. Daca te vei izola, n-ai nimic de castigat, vei avea mereu numai regrete si te vei macina singura, iti vei forma propria lume unde-ti vor rasari numai sentimente angoase.
Daca ai sa fii mai activa, mai sociabila, ai sa realizezi faptul ca te vei incadra foarte bine in cercurile de prieteni, ca frumusetea e mult mai complexa decat aparitia unui chip sau a unor forme fizice. Sa nu te mai prind asa, ca te arunc cu capul in Dunare.hee hee

| Rioko a răspuns:

Nu esti urata! Nimeni nu e!
Fiecare are ceva special...(asta e ce zic acum dar daca puneai intrebarea cu o luna in urma iti raspundeam : Sunt in sitatia ta!)
Ar trebui sa fii fericita asa cum esti!
Sunt atatea persoane urate (care se pot numi in adev sens al cuvantului) care se baga in seama si habar`n-au sa spuna o propozitie bine.Nu trebuie sa fii nici timida si mia ales nu te mai izola. Eu nu pot (chiar nu pot) sa zic ca sunt frumoasa (bine nu sunt nici uratahee hee) dar imi pun in evidenta calitatile (sunt sincera-de obicei adica rar mint, max de 3 ori pe an; sunt in stare sa-ti ridic moralul chiar daca sunt in cea mai proasta dispozitie; sunt acolo pentru prietenii mei si mai ales nu imi place sa barfesc sau sa ii aud pe ceilalti ca barfesc). Ar trebui sa faci si tu la felwinking(adica sa-ti pui in vedere calitatile poate tu ai talent la desen sau ai o voce frumoasa... sau stii sa joci f bine avioane laughing) Orice ar fi nu uita sa zambesti! Si uita-i pe cei care nu te inteleg/suporta/ajuta se gandesc doar la ei (da stiu azi am chef de vbwinking )

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Nu`i de mirare.Toate fetele se considera urate.
Incearca sa colaborezi mai mult cu colegii si restul. Stai pe langa o colega care te intelegi mai bine iesiti afara si vei cunoaste si prietenii ei.Iesi in weekend peafara, plimba`te si nu mai spune ca esti uratahappy. Toti avem defecte
SUCCES:*

luciana
| luciana a răspuns:

Frumusetea adevarata vine din interiorul tau, ea se cultiva si se cladeste in timp, se bazeaza pe multe nopti de studiu, pe sacrificii si pe succesele obtinute in final; ea conteaza in viata, caci frumusetea fizica, e trecatoare si nu ramane nimic din ea. Cui nu ii place o femeie desteapta si tenace, mai putin frumoasa, dar zbatatoare si care obtine Victoria, numai prin diplomatie si cultura asidua de invidiat. O prefer pe acesta urata, dar desteapta, ce ma atrage prin politete, bun simt, cultura si rafinament. Numai bine si priveste inainte, ai timp destul sa arati lumii cat esti de frumoasa. Sufletul tau rade de atata intelepciune si vreau sa o dovedesti candva; te imbratisez cu drag, Lucien.

| RobertClaudiu a răspuns:

Fa-ti prieteni mai nebuni in sensul bun si cu izolatul nu-i face griji te vor ghia iei si nu vei mai fii timidawinking

| Roxana_4776 a răspuns:

Nicio persoana nu este urata, este normal toti avem defecte, exista momente in viata in care fiecare persoana se considera urata, dar cel mai mult conteaza frumusetea interioara