| CurcubeuAlbNegru a întrebat:

De cateva luni incoace am cosmaruri de fiecare data cand ma culc, si mai multe pe noapte. E foarte aiurea. N-am mai avut un vis normal de secole. Am doua intrebari :
1. De ce am cosmarurile astea? Mentionez ca nu sunt stresata, nici obosita, sunt fericita si nu ma framanta nimic.
2. Cum fac sa scap de ele? Nu-mi ziceti sa ma rog si chestii de genul, va rog mult. Daca nu stiti sa raspundeti, nu raspundeti. Nu vreau raspunsuri aiurea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic, sa nu suferi de apnee, poate ca gresesc dar asa gandesc eu la ora asta

| Hevnoraak a răspuns:

E de la stres emoţional, temeri, etc.
Tu nu te gândeşti dar subconştientul o face iar când dormi începe să îţi facă de cap.

| CurcubeuAlbNegru explică (pentru Hevnoraak):

Ce nu intelegi cand zic ca nu sunt stresata? Ai iq-ul sub medie?

| Hevnoraak a răspuns (pentru CurcubeuAlbNegru):

Ce nu ai înţeles din subconştientul e separat de conştient?
Subconştientul face ce-i taie capul dar e activ numai în somn pentru că conştientul e mai puternic şi domină când eşti trează.
Degeaba eşti tu relaxată conştient şi subconştientul crispat gând dormi el e în control.