| AsRoma a întrebat:

Cum se face mamaliga?

Răspuns Câştigător
| narcisa a răspuns:

Pui apa la fiert, cata mamaliga vrei sa ai in final, pui sare, apoi cand apa clocoteste poti pune un pumn de faina, odata, asta cam la 500-700ml de apa, apoi il lasi sa fiarba, dupa vreo 5-10min il amesteci bine bine ca sa se omogenizeze, daca mai e nevoie de faina, mai poti presara putina, si dai focul mai mare, o lasi sa rasufle, o rastorni, si, gata wink.gif
sau daca vrei o poti face si cu unt sau ulei:
1 litru apa
1 ligurita unt ( sau o lingura ulei )
3-400 gr. malai depinde de cat de vartoasa vrei mamaliga
1 lingurita sare

Se pune apa la fiert intr-o oala mai mare im preuna cu sarea si untul. Cand apa fierbe se presara malaiul cam 1/3 si se amesteca continuu. Cand incepe se se ingoase ( dupa cca. 1-2 min.) se toarna si restul malaiului si nu se mai amesteca. Se lasa cam 10 minute si apoi se amesteca voios si cu spor... laugh.gif se mai lasa 2-3 min. dar cu atentie sa nu se arda pe fund. daca chiar se arde ( se simte la miros ) nu se mai insista cu amestacatul si se ia repede de pe foc se toarna in alt vas rezistent la foc si se ma da la cuptor pana se ingroasa (daca mai este nevoie)...
mult noroc!
fundita?

6 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Pai. pui la fiert apa cu faina galbena [[sau alba] si.lasi putin pana se mai intareste. Dar sa amesteci cu melesteulwinking

| Lacramioara7531 a răspuns:

Pai pui la fiert apa apoi adaugi putina sare si putin malai. Cand da in clocot, pui malai pana se ingroasa, o lasi putin la foc mic si apoi o mesteci. Se serveste caldahappytongue Pofta buna!winking

| jmenaru a răspuns:

Eu am reteta mea "unicata de mamaliga".deci.la o masura de malai se pun 3 de apa.ex.o cana malai, trei de apa.le pun intr-o ala cu putina sare apoi pe foc.amestec incontinuu vreo 5-6 minute pana devinde de consistenta unei budinci. apoi pun continutul rezultat pe un platou sau o farfurie mai adanca care in prealabil i-am pus putina apa(pentru a nu se lipi mamaliga). dupa 15 minute mamaliga poate fii intoarsa invers exact ca o budinca cu o textura fina, fara pic de guguloaie sau cum se numesc si foarte delicioasa. poti sa incerci aceasta reteta.sigur o vei repeta.

| thechristine a răspuns:

Ai aici cum se face mamaliga, retete si trucuri https://www.libertatea.ro/lifestyle/cum-faci-mamaliga-2141046