| Veninul a întrebat:

Cum se manifesta iubirea?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te simti atras de una care arata bine pentru tine si vrei sa stai cu ea impreuna, facand sex si pupat mangaiat ca in filme

| sierra1 a răspuns:

Cică sunt fluturi prin duoden sau mă rog, pe acolo pe undeva

| FreddieM a răspuns:

Fluturi in stomac, emotii tari, inima bate la o mie. Vezi doar numele ei/lui, esti complet aiurit, toate alte chestii trec pe plan secund, inclusiv parintii, incepi sa te detasezi de realitate, vrei mereu contact cu el/ea, te uiti mereu la telefon sperand sa te caute.
Dar e un sentiment minunat, simti bucurie si fericire permanent, sper doar sa ai parte de acelasi raspuns de la partener.
, altfel inseamna moarte lenta. Devii irascibil, gelos, nu mananci, nu mai ai chef de nimic, chestiile care erau pe plan secund acum trec pe al treilea plan, vezi numai dusmani in jurul tau, ai impresia ca toti iti vor raul, nu dormi, o cauti cu privirea pe strada.
Pace si sa fii iubit.

| CosminCD a răspuns:

Când vezi că nu mai ai chef de nimic și că te gândești doar la persoana iubită, atunci ai de-aface cu îndrăgostire. Iubirea se manifestă diferit de la om la om.