| OverTheSun a întrebat:

Cum isi manifesta adolescentul iubirea fata de Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Andeuta a răspuns:

De fapt intrebarea corecta este: Cum ar trebui sa isi manifeste adolescentul iubirea fata de Dumnezeu? Pai prin fapte bune, rugaciune, post, frecventarea bisericii. Fiindaca in prezent adolescentii nu isi mai manifesta aceasta iubire fie ca sunt ocupati sau pur si simplu nu vor.

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ascultand de Legea Domnului si punandu-se la dispozitia Lui.
http://www.facebook.com/tineripentru.isus?fref=ts

| trăncănici a răspuns:

Respectă cuvîntul părinţilor, al educatorului, etc.Respect.

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=RWCg3p35lKc
Ascultănd melodic death metal.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cum? ascultand de Dumnezeu.

| iurii75 a răspuns:

Ecleziastul 12:1 12 Adu-ţi aminte de Marele tău Creator acum, în zilele tinereţii tale, înainte să vină zilele cele rele şi să sosească anii când vei zice: „Nu găsesc nicio plăcere în ei"

| HueyFreeman a răspuns:

Intr-un cabinet de psihologie, unde se trateaza de prieteni imaginari.

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Un adolescent isi manifesta iubirea de Dumnezeu astfel:
1:se roaga in fiecare seara(prin rugaciuni).
2:a tine post(nu e obligatoriu negru)
3:mers la Biserica in fiecare duminica.