| 4827 a întrebat:

Ce este iubirea adolescentina? Cum se manifesta?

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Iubirea adolescentina este aceea iubire care incepe cu fluturi in stomac si se termina cu a fost odata...

Cu toate acestea sunt si persoane care s-au indragostit in liceu si au ajuns sa sarbatoreasca 40 de ani de casnicie.

| SirGilbert a răspuns:

Hmm.buna intrebare!
Iubirea adolescentina reprezinta trecerea adolescentului la maturitate; nu o maturitate fizica ci una una pshica, sufleteasca.
Iubirea adolescentina e o etapa a vietii, uneori lunga pe o durata de cativa ani, alteori scurta pe durata a catorva luni, din care toti adolescentii raman cu amintiri frumoase.In aceasta etapa a vietii,in iubirea adolescentina,majoritatea isi gasesc prima dragoste.
In iubirea adolescentina surprindem cele mai tandre momente dintr-un cuplu,cele mai frumoase marturisiri,cele mai frumoase dovezi cum ca dragostea e peste tot,dar si cele mai mari dezamagiri ale tanarului adolescent.
Aceasta dragoste a tinerilor pare de neintrerupt,infinita,dar ei,neinitiati fiind intr-ale dragostei,fac eforturi si compromisuri foarte mari pentru a o intretine,ca la final, de cele mai multe ori, totul sa se termine brusc, fara s-o ia de la capat!
Drept concluzie, iubirea adolescentina reprezinta o lectie de viata pentru tinerii adolescenti!

| WeAreSmart a răspuns (pentru SirGilbert):

Foarte frumos!

| SirGilbert a răspuns (pentru WeAreSmart):

!

| SirGilbert a răspuns (pentru WeAreSmart):

Am trecut prin asa ceva timp de 2 ani.Stiu cam tot despre ea.