| dulcica97 a întrebat:

Cum te poti concentra cand ai de invatat ceva pentru scoala si nu poti sa memorezi. Dati-mi sfaturi ce ar trebui sa fac. Funda!laughing

2 răspunsuri:
| Mamicaaa a răspuns:

Pai te gandesti ca ajungi la Astra laughingsau la industrializarea lemnului laughingsau Dimalaughing...Si iti spun eu ca invetilaughing

| DyDyEu a răspuns:

Poti desena diferite simboluri (daca esti la biologie si e vorba de o planta poti desena o frunza,la astronomie o steluta daca e vorba de o cometa), Poti creea cantecele simple din fraze, poti cerceta mai mult despre acel subiect(DE EX daca e vorba de iepurasi cauta pe internet cel mai mic iepure din lume)...dar inainte de aceste lucruri trebuie sa scrii pe un caiet rezumatul lectiei.Este important daca inveti lectia inainte sa te culci, asa vei memora mai repede. Daca mai vrei metode contacteaza-ma! Fundita? big grin