| Denis8518 a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba un prieten bun ca sa fie adevarat?

Răspuns Câştigător
| DdoarEuuu a răspuns:

E vezi, trebuie sa gasesti persoana aia care sa fie ca tine, sa aveti acele scantei de focus pocus de nebunie laughing)

11 răspunsuri:
| DdoarEuuu a răspuns:

Pentru tine un prieten bun cum sar caracteriza, adica cum ai vrea tu sa fie?!

-Cam asa s-ar caracteriza!happy

| Denis8518 explică (pentru DdoarEuuu):

Ca si mine, ca un frate tongue sa avem aceleas ganduri big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis8518):

Crezi că frații au aceleași gânduri?

| Denis8518 explică (pentru anonim_4396):

Frati de cruce tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis8518):

Hmm, i-ai duce tu crucea(metaforic vorbind)?

| DdoarEuuu a răspuns (pentru Denis8518):

E vezi, trebuie sa gasesti persoana aia care sa fie ca tine, sa aveti acele scantei de focus pocus de nebunie laughing)

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Un prieten adevarat...Cel care te ajuta la greu,care nu te descoase despre chestii personale,cel care are timp mereu pentru tine,care e dispus sa vina la orice ora sa te ajute,care plange daca ti s-a intamplat ceva,care vine sa te viziteze la spital daca ti se intampla ceva,care nu te barfeste,care ii pasa de tine,care incearca sa te inteleaga,care nu te influenteaza,care nu uita niciodata sa zica "Pa'' cand va despartiti,care poti vorbi orice si pastreaza secretul,care poti vorbi cum vrei tu{si mai putin ortodox},care te ajuta cand nu stii la ore, care te imprumuta cand nu ai, care poti vorbi de baiatul care iti place, care iti spune ca va fi bine cand tu esti dezamagit etc.
Multe si multe, acesta este un prieten adevarat.

| Denis777 a răspuns:

Sa sara noaptea din pat la 3 doar pentru ca tu nu ai somn.

| roxy1direction4ever a răspuns:

Sa te accepte asa cum esti, sa fie sincer indiferent de situatie, trebuie sa aiba si pareri contra alor tale pentru ca daca nu, nu e sincer ( e imposibil ca tot ce iti plkace tie sa ii placa si prietenului tau cel mai bun), sa nu fie insistent ( adica sa aveti vieti si separate, nu numai voi doi/doua,)
sa nu fie gelos, si, bineinteles, sa te sustina in ceea ce faci si sa te ajute la greu
P.S. Sa iti spuna toate prostiile care ii trec prin cap

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Să te susţină când ai probleme... Să te ajute. Să faceţi chestii nebuneşti din cand în când.

| GreenVegas a răspuns:

Poi: un prieten bun trebuie sa fie ca o parte din tine, sa te ajute, sa te sustina,
sa nu-i fie rusine cu tine etc.

| GiaNina29 a răspuns:

Un prieten adevarat?
In primul rand sa iti ofere increderea reciproca. Sa fie alaturi de tine la bine, dar mai mult la rau, sa rada cu tine la o fericire, sa planga cu tine la o tristete. Sa stie sa te sprijine, sa aiba mereu incredere in tine, sa fie o persoana pe care te poti baza si ea sa se poata baza pe tine. Sa fie o persoana cu care sa poti face cele mai innebunesti lucruri, sa te accepte asa cum esti. Sa te sfatuiasca, sa-ti zica din opinia lui ce este bine si ce este rau. Sa te faca sa intelegi viatahappy. Sa te ridice atunci cand tu cazi, Sa te sustina atunci cand esti in varf si sa nu te paraseasca atunci cand esti agatat de un fir de atat. Sa fie un prieten la care poti apela mereu. Un prieten caruia sa nu-i fie frica sa-ti zica ce gandeste despre tine, sa nu-i fie frica sa mearga pe un drum cu tine atunci cand nu esti sigur de decizia luata. Sa fie doar el si atathappy.