| EmonicaLaura a întrebat:

Hey! Ce inseamna pentru voi prietenia adevarata? Care credeti ca este scopul de a avea un prieten bun? Cum credeti voi ca ar trebui sa fie un adevarat prieten? Trebuie sa aiba numai calitati sau si defecte?

PS:Un raspuns fundita, toate vot.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! prietenia adevarate se intalneste greu.Un adevarat prieten te ajuta cand ai probleme.mereu te surprinde.fiecare om din aceasta lume are si calitati si defecte,deci daca nu ar avea defecte ar fi un fel de extraterestru.laughing.Un prieten adevarat ar trebui sa te ajute,sa nu iti faca probleme si sa fie alaturi de tine.Dar acum, am mai si spus, nu prea mai sunt prietenii adevarate deoarece lumea se schimba si devine din ce in ce mai cruda si mai egoista. Sper sa ne mai auzim! pa.

1 răspuns:
| stefyk97 a răspuns:

Pentru mine prietenia adevarata nu dureaza foarte mult.Va fi mereu aceea perioada de bucurie pentru ca ai un "Bff", caruia sa-i spui toate secretele, tot ce ti se intampla si sa astepti sfaturi si pareri, dar in multe cazuri dureaza pana apare prima cearta, cearta in adevaratul sens al cuvantului, nu o oarecare mica neintelegere ce se rezolva in 5 minute.
Insa pot exista si exceptii.Un prieten adevarat ar trebui sa fie acea persoana pe care o iubesti foarte mult si nu ai suporta sa-ti faca ceva rau.Sa fie un confident numai al tau si sa nu spuna nimanui altcineva ce i-ai marturisit. Si cel mai important, din punctul meu de vedere, este sa fie alaturi de tine la greu, nu doar la distractii.