| naviDIabLO a întrebat:

Cum treceti peste depresii?

8 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Imi sun cei mai buni prieteni, ma intalnesc cu ei si au grija sa ma bine-dispuna.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ca sa scap de depresii, ma concentrez asupra lucrurilor care imi plac, fac ce-mi place, chiar daca nu reusesc intotdeauna. Cer ajutorul celor din jur, vorbesc si le spun dureria mea. Stau mai mereu in preajma prietinilor care sunt veseli si prin felul lor de a fi imi creiaza o stare de bine.

| arrriadna a răspuns:

Imi iau o zi de "plans de mila" si dormit. Apoi o baie relaxanta. Pun in practica toate chestiile prin care ma simt rasfatata sau citesc ceva interesant. Ies in oras cateva ore si gata. Pana la urma, forta mea mentala depinde strict de atitudinea pe care o am. Nu imi trebuie decat un mic ragaz sa umplu bateriile, dar pentru asta trebuie sa le golesc de tot (de aici ideea ca trebuie sa ma scufund intai in depresie ca sa o depasesc).

| andy_3925 a răspuns:

Mananc muuuultaaaa ciocolata, imi gasesc niste activitati placute, lucrez la matematica, joc conquiztador, fac chestii la care trebuie sa gandesc, ca sa nu imi mai stea mintea numai la problemebig grinsau ies in oras cu prietenii, vorbesc cu cineva despre problemele pe care le am, caut o rezolvare si la urma, dupa ce vad ca nici una din astea nu ajuta, zic ''eeeehhh...asta e! sa-mi bag picioarele!''laughing

| bebbe22 a răspuns:

Merg la film, la o cafenea sau daca stau in casa mananc multa ciocolata si ma uit p pitzipoancelaughing
succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F greu, insa cu ceva incredere in tine si ajutorul celor dragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cum trec peste o depresie care-mi pune relatia in pericol? adica el a gresit cu ceva.si eu acum.ar trebui sa uit ce tampenie a facut.sa trec peste.doar ca sunt anumite persoane care imi aduc aminte de greseala lui.si oricat de bine dispusa as fi fost in ziua respectiva.incep sa plang fara motiv etc.