| butterfly2013 a întrebat:

Cum va confruntati cu acneile?

Răspuns Câştigător
| LilysdaS a răspuns:

Daca ti-a venint ciclul menstrual e de obicei e mai bine.Cu naturiste. NU LUA CLEAN&CLEAR.

3 răspunsuri:
| butterfly2013 explică:

Una dintre cele mai frecvente probleme ale pielii este obisnuita acnee. Adesea tinerii aflati la varsta pubertatii sunt chinuiti de puncte negre, cosuri, o piele grasa si lucioasa pe fata, dar si in zona umerilor si pe spate. Probabil ca la baza impuritatilor pielii se afla transformarile hormonale, dar acneea poate fi provocata si de medicamente si alte substante, cum ar fi uleiul, produsele cosmetice sau preparatele cu vitamine.

| georgy7165 a răspuns:

Eu am avut cateva probleme de genul asta si am mers la medic. Acesta mi-a dat niste creme care au avut efect. Te sfatuiesc sa mergi la un medic pentru ca altfel nu stiu daca o sa poti scapa de acnee.

| vixi02 a răspuns:

In cazul unei acnei severe se impune tratamentul nu doar din motive cosmetice, ci si medicale. In orice caz este valabil principiul: punctele negre si cosurile nu se storc cu degetele! In loc de asta, se curata fata cu tincturi blande, la care se pot adauga aburi, inhalatii si comprese cu substante naturale.