| AdrianaRoșu a întrebat:

Cunosc o fata care are o relatie cu un baiat de 6 luni de zile aproape. El ii spune ca o iubeste, chiar i'a cumparat si haine fara motive[spunea ca asa simte el, ca merita]. Ea ii multumea, dar ea s-a plictisit de el desi il iubeste, si nu stie cum sa se desparta de el sau daca se desparta de el. Va rog sa lasati si voi niste sfaturi cu ce ar trebui faca.

Răspuns Câştigător
| MissChocolatte a răspuns:

"S'a plictisit de el dar il iubeste" cum vine asta? Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu vrei sa te desparti de el, el o iubeste pentru ca ii face cadouri, se comporta frumos cu ea dar ea s'ar putea doar sa se foloseasca de el. Daca nu il iubeste ar trebui sa ii spuna si sa ii multumeasca pentru toate cadourile, dar daca i'ar spune sa ii spuna intr'un mod mai frumos pentru ca altfel baiatu ar suferii mult.

2 răspunsuri:
| Laszlo_5610 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ii spuna ca "s-a cam plictisit de el" dar nu cu rautate. Si poate ca el se va indrepta si nu va mai fi "plictisitor".
Bafta! Sper sa o fi ajutat pe prietena ta!

| horiaujoc_9272 a răspuns:

Imi cer scuze dar ar trebui sa ne despartim stii de ce? nu suntem chiar asa de potriviti eu caut un baiat de nasul meu fara suparare laughing