| Lorree a întrebat:

Hey`. am o micuta problema.In urma cu cateva luni imi placea de un baiat, vorbeam in fiecare zi cu el, si imi spunea aproape tot. A aflat ca imi place de el chiar de la varu-su. Dupa cateva zile dupa ce a aflat ca imi place de el mi-a spus ca nu poate fi cu mine pentru ca inca tine la fosta lui prietena. A doua zi s-a impacat cu ea.Acum de cateva zile ma cauta si imi tot face complimente, chiar mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru fosta lui prietena.Ieri m-a intrebat ce i-as raspunde faca m-ar intreba daca vreau sa fiu cu el.Nu stiu ce sa fac. Mie chiar mi-a placut de el atunci, dar parca nu am incredere in ceea ce spune. Sfaturi `plzzsad.kiss

5 răspunsuri:
| Ioana_2144 a răspuns:

Pai daca il placi spune-i ca da pentru ca el daca tea intrebat ce ai spune daca el tearintreba daca vrei sa fi cu el inseamna ca el te place si ca vrea o relatie cu tine

| mihaela23_8768 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa accepti sa fii cu el... dar atentie, nu pune suflet de la inceput.
gandeste'te ca u acum daca refuzi o sa te gandesti "cum ar fi fost daca acceptam?".
daca iti place mult chiar nu cred ca ai avea ce regreta...pana la urma. traieste clipa happy

| kathyangel a răspuns:

Pai mai bine stati sa va cunoasteti sa vedeti daca aveti chesti in comun si dupa combinativa.Nu aveti nimic de pierdut.Vezi u cum faci. laughing happy Good Luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sal urmaresti un pic sa vezi ce face si daca se tine de cuvant doar asa poti sa-ti dai seama

| JustMe_1160 a răspuns:

Hey.Eu zic ca inainte de toate ar trebui sa va cunoasteti putin.Adica sa stii sigur ce anume vrea de la tine daca te place intr-adevar sau nu pentru ca nu are rost sa te implici intr-o relatie daca el nu stie ce vrea.Azi o place pe fosta maine iti face tie complimente. Spun asta pentru ca ai putea sa suferi si lui nici sa nu ii pese.parerea meatongue