| iloveusa a întrebat:

Dați-mi va rog un nume de boala, o scutire, ceva, orice care sa mă scuteasca de cântat(de ora de muzica). Ca nu am voce si la muzica profu da note pe cât de bine cantam si pentru mine ora de muzica e un chin si nu vreau sa am media la muzica 9. Dau si FUNDA! numai sa mă ajutati! thanks

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Se exclude ceea ce argumentezi tu...Nici un profesor nu pune să cînte pe un elev care nu are voce sau auz muzical. EXCLUS. Ar însemna să-şi bată joc de propria sa muncă. Nu poate să dea note pe cît de bine cînţi. Dar, dacă profesorul ştie că ai voce şi nu vrei să cînţi, consideră atitudinea ta ca reavoinţă şi atunci mi se pare normal să te noteze cu o notă rea. Cînd ai venit la şcoală ai aflat că printre materiile de învăţătură sînt şi unele care se numesc ed.fizică, desen, muzică, civică, religie. Aşa că, le faci aşa cum le fac toţii şcolarii sau, dacă nu poţi, nu te mai duci la şcoală.

| iloveusa explică (pentru corolav):

Dar eu chiar nu am voce deloc

| corolav a răspuns (pentru iloveusa):

Păi, dacă nu ai voce îl obligi pe profesorul tău să te scoată în faţa clasei, să-i dovedeşti că nu ai voce şi ai terminat cu cîntatul. Dar nu şi cu muzica. Muzica e una iar cîntatul e altceva. Muzica înseamnă şi teorie. Game, arpegii, doimi, pătrimi, optimi, diez, bemol, becar, primă, secundă, terţă, cvartă, cvintă etc, etc. Chestia cu cîntatul, iar e o gogoriţă. Dimineaţa în baie, în faţa oglinzii, cred că eşti din fiecare cîte oleacă. Şi Andra, şi manele, şi lady Gaga etc, etc.

| cornel13 a răspuns:

Laringita sau umflarea amigdalitelor(am patit-o eu abia mai vorbeam)

| AnonimAwesome a răspuns:

Ii spui ca te doare capu,si ai o stare puternica de ''ameteala'' si ii spui ca a avut taicatu un virus si l-ai primit si tu, si ca te doare capu etc(cum am scris mai sus) sau alta varianta durerea de masea sau ai probleme cu burta si trebuie sa te duci urgent la WC si stai mai mult sau cea mai buna(si cele de sus sunt foarte bune, le-am incercat pe toate crede-ma!)durerea de stomac ii spui ca ai mancat aseara shaorma si a fost picanta sau ma rog ceva iute! ii zici ca ai ulcer pentru ca te arde stomacu de aseara si de ustura! FUNDA?