| xIxNeedxHelpx a întrebat:

La ora de muzica ne pune pe fiecare sa cantam, iar eu nu am deloc voce si imi e rusine sa cant. Semestrul trecut mi-a iesit media 8 si m-am ofticat foarte tare. Ce pot face pentru a avea o voce mai buna? Nu pot sa ating notele inalte, deoarece am o voce mai groasa. Maine am ora de muzica si ne pune sa cantam, ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| TroubleInParadise a răspuns:

Sincer, nu ai ce face! Cantatul nu se invata intr-o zii...si iti trebuie si putin talent. Esti 100% sigur ca nu ai voce? Asta credeam si eu inainte dar acum sunt intr-o trupa si am cantat in fata la aproximativ 1000 de oameni (btw si eu am vocea groasa dar pot sa ating notele inalte pentru ca am exeresat) Conteaza si melodia, Eu zic sa canti si gata, ce conteaza reactia lumii? Plus, sigur nu esti singurul in aceasta situatie.

| xIxNeedxHelpx explică (pentru TroubleInParadise):

Am putina voce, dar am o anume teama si nu imi explic... Mersi frumos!

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă nu ai voce, nu ai ce sa faci in privința asta.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ai voce nu poți face nimic în privința asta.

| Eusuntaici63829dj a răspuns:

Și pe noi ne punea să cântăm individual.
Trebuie sa ai încredere în tine și să nu-ți pese de părerea celorlalți.
La noi, cânta câte unul pe rând și nici unul nu aveam vocea strălucită.