| AlexDorinel a întrebat:

Dacă am păr pe mâini, barba și mustață par mai bărbat?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu chiar, doar un copil cu tulee laughing

| Mosotti a răspuns:

Barbatia sta in figura in primul rand, daca ai o figura mai masculina esti mai barbat, nu ce pui pe acea figura sau ce pui pe corp.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pari mai putin non-binar, lol.

| aXy99 a răspuns:

Nu, pari a maimuta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, mai ales daca ai par in palma pari mai atragator big grin

podoaba faciala nu da masculinitate, ci... ei bine, atitudinea

| GPA a răspuns:

Eu cred că adevărata bărbăție se bazează pe gândire. Nu înseamnă deloc că dacă ai păr pe mâini, ai barbă și mustață, te face să pari mai bărbat. Maturitatea adevărată se dezvăluie prin modul de-a gândi, de-a judeca, de-a te exprima, poți să nu ai deloc barbă sau mustață, asta nu înseamnă că te face să pari mai puțin bărbat fără aceste trăsături specifice.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Păi dacă porți pantaloni, asta te face să pari mai bărbat?

Răspuns utilizator avertizat
| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ce înseamnă pentru tine să fi bărbat?

Răspuns utilizator avertizat
| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru AlexDorinel):

Păi și cum vrei să faci asta? Bărbatul trebuie să ocrotească, să apere femeia.Trebuie nu doar să pari,ci să și fii un om bun,înțelept,calm,atent, respectuos, să fi corect, să fi rău, dur și să nu tolerezi când vezi că alți bărbați agresează femeia.Asta te face bărbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ochii privitorului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună? ️

Nu neaparat, dar vei putea fi confundat mai ușor cu un călugăr, preot sau cu un actor care joacă rolul unui om preistoric (in special dacă nu prea ai plăcere în a păstra o igienă optimă și puțină îngrijire )

Cuvântul bărbat nu derivă de la cuvântul barbă! (•‿•).
Cuvântul bărbat ar trebui să fie sinonim cu curaj, o calitate tot mai rar întâlnită.

| chuckmanson a răspuns:

Da, pentru ca e un semn de nivel sănătos de testosteron. Dar nu e nevoie sa ai par facial ca sa arăți masculin.

| LupusDei1993 a răspuns:

Si vrei sa spui ca moartea inutila a milioane de oameni in razboaie ii fac barbatì?

Răspuns utilizator avertizat
| Crescent a răspuns:

Eu nu cred asta. Degeaba ai tu atata par daca te comporti ca un copil de doi ani.

| CassiusAlexander a răspuns:

Păi ce crezi, te face să pari mai femeie?

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns:

Barbatia nu consta in parul facial, dar cu siguranta te face sa pari mai matur

| HelloImJosephine a răspuns:

Nu

| mantiss a răspuns:

In opinia mea, atitudinea e factorul cheie cand vine vorba de barbati "masculini" si "feminini". Parul e ceva nesemnificativ.