| unu88 a întrebat:

Daca am ejaculat putina sperma in vagin fata respectiva poate sa ramana gravida?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Numai un noroc chior sa dea peste voi si fata respectiva sa fi fost in perioada nefertila.bineinteles k poate. o picatura de sperma contine mii de spermatozoizi care se duc tintit catre ovul.sa`si faca un test de sarcina

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e foarte probabil, mai ales daca era intr-o perioada fertila a lunii.

daniela
| daniela a răspuns:

Evident daca nu e protejata in alt mod... pilule, sterilet sau perioada nefavorabila

| Dorinel a răspuns:

Ai dat dracu omule!

| DenissaDeea a răspuns:

Normal ca se poate atunci cand faceti sex neprotejat sa ramana insarcinata, daca nu doriti o sarcina(un bebe)protejativa, sunt destule metode de protejare acum pe piata...

| cotzobel a răspuns:

Pai logic ca se poate...mai bine si.ar face untest de sarcina. iar dat viitoare.sa nu uitati sa va protejatihappy

tundenana
| tundenana a răspuns:

Ajunge si o picatura... spermatozoizii isi fac treaba apoi si se deplaseaza la punctul tinta...

| raluca_4573 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramane insarcinata! .sa-si faca testul de sarcina.sau sa se duca la ginecolog.ar mai fi fost si "pilula de a doua zi", dar ea trebuia sa fie luata dupa maxim 72 de ore de la actul sexual.asa ca nu stiu cum o sa te ajute acum asta!

| meioana a răspuns:

100% raspuns afirmativ...
dar depinde si de perioada in care se afla fatahappy
...nu uita... din miile de spermatozoizi numai unul face minuneabig grin...
...ca sa fii sigur k nu a ramas ia un testhappy

| loredanarotariu a răspuns:

Normal ca poate ramane insarcinata.

carla
| carla a răspuns:

Tu ce crezi? Alta data protejati-va. Fata ar fi bine sa-si faca un test de sarcina si apoi o vizita la ginecolog.

| madalina_7017 a răspuns:

Da poate este nevoie de un spermatozoid sa ramana insarcinata

| petitdreamer a răspuns:

Da....sunt sanse destul de mari din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu cam ce crezi? de fapt...acum depinde... cel mai bine este ca fata sa mearga la ginecollog sau sa fac un test de sarcina... iar pe viitor ai face bine sa fii ceva mai atent in caz ca nu vrei un bebelac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur omule>>>>protejativa>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii se terminase de curand menstruatia[timp de zece zile dupa menstra].era in perioada nefertila. n`ai de ce sa-ti faci grisi... dar. daca era in perioada fertila. a ramas, nu conteaza nici cantitatea nici calitatea.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana gravid. pentru fecundatie trebuie doar un singur spermatoid. tu ai sp un pic eu cred ca ie destul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mi-am picat o picatura in ea de sperma poate sa ramaie gravida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poate, depinde in ce zi a fost evenimentul, daca a fost in perioada ovulatiei precis ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poate sa ramana insarcinata

mai mult ca sigurwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va traiascawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci un contact sexual neprotejat, este probalilitatea ca sa ejaculeze cantitati mici de sperma in timpul sexului, chiar daca el nu simte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a ramas insarcinata, si eu am trecut tot prin ce trece si prietena ta si nu am ramas acumadepinde si de situatie. cand am ramas eram dupa terminatea menstruatiei si am crezut ca nu sunt fertila si am ramas... asa ca cel mai beine este sa te duci cu ea la un ginecolog el este singurul care va piate ajuta multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti bun tu de facut copii, poate esti un fatalau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cateva sanse dar cred sa nu sunt mari
! cel mai bine ar fi ca fata sa-si faca un test de sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era in perioada fertila sigur ca va ramane insarcinata

| dyenutzadyana a răspuns:

Poi normal ca poate doar daca e in perioada nefertila! parerea mea daca nu e tarziu da fugutza la farmacie si cumpara pilula d a doua zi asta in caz ca nu vrei sa devii taticstraight face... bafta!