| TIb a întrebat:

Daca am fost bun prieten cu o fata, adica vorbeam mult si la scoala si pe mess, dar de cateva zile nu prea mai vorbim (ea nu ma mai baga in seama) inseamna ca ma place? (varsta 14 ani)

4 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Nu prea cred.Nu stiu ce sa zic, incearca sa vb cu ea, sa ii spui ca tu o placi...decat sa stai in umbra, mai bine te faci auzitbig grin

| andreea7520 a răspuns:

Pai daca nu te baga in seama de la un timp, atunci tu crezi ca te place? raised eyebrows stiam ca atunci cand placi pe cineva bagi des persoana in seama etc happy dar acum depinde si de fire, poate e mai timida si asteapta sa o bagi tu in seama, adica sa faci tu primul pas! happy N-avem de unde sa stim noi daca te place sau nu, depinde si ce vorbeati, daca iti vorbea frumos si pe mess si la scoala etc si iti zambea si etc, stii si tu... atunci e posibil happy

| johny_9421 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut... spune-i tu ca o placi si vezi ce iesewinking

| Nita a răspuns:

Probabil. Intreab-owinking