| SunshineSunrise a întrebat:

Dacă am plecat de acasă la cineva ca sa se mai liniștească apele (mama, tortura, totul e scris în povestea anterioara) și am scos bateria de la telefon + cartela nu are cum sa dea de mine politia? (bateria care are legătură cu satelitul și asa m-ar fi putut găsi, IP, poveste lunga...)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, ai tai vor anunta Politia de la telefonul vecinilor, vor da poza ta la televizor si ziarele locale, si atunci nu se mai joaca nimeni de-a ascunselea cu tine, ca-i chestie de sechestrare si puscarie.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă vrea, dă ușor de tine.
Doar dacă nu ai plecat din țară (deși teoretic nu aveai cum, minoră fiind).

| danay72 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi acasă sau să îi spui ca esti bine. Un părinte ii vrea binele copilului și e îngrijorat. Discuta sincer și deschis cu ea, nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.