| Claudiu_2472 a întrebat:

Daca ar trebui sa oferi un sfat unui copil despre viata, care ar fi acela?

9 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Inveti sa crezi in iluzii, ca mai apoi sa te lovesti de ele,
oricat de frumoasa ti s-ar parea viata, intelege ca TOTUL e trecator!

| HBK a răspuns:

Mereu trebuie sa ne bazeze pe el, sa fie puternic sa invete si sa asculte doar lucrurile care ii pot fi de folos in decursul vietii.In viata se fac multe greseli dar este un lucru normal orice om greseste dar anormal este ca sa nu invete din greselile facute.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa asculte si sa-si respecte parintii.

| SufletDeCopil a răspuns:

Incearca sa fii o persoana mai buna si asigura-te ca sti cine esti tu, inainte de a cunoaste pe cineva si de a astepta ca el sa vada cine estiwinking
Nu alerga prea mult, lucrurile cele mai bune se intampla atunci cand te astepti cel mai putin.
Si amintesteti ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv! happy iar viata merge inainte, orice s-ar intampla! Nu inceta niciodata sa visezi sau sa speri. Nimic in lumea asta nu este IMPOSIBIL daca iti doresti cu adevaratwinking

| SteffishoOr a răspuns:

Sa fie responsabil cand trebuie, copil mereu. Nu incerca sa pari matur cand poti fi copil.Cand vei deveni cu adevar maturi, vei regreta ca numai esti copil.

| tarziu a răspuns:

Viteza ucide!

| Lluvia_8369 a răspuns:

Sincer, in momentul de fata i-asi spune sa-si traiasca copilaria si sa-si iubeasca parintii si sa-i pretuiasca. [ stiu eu dc spun asa. straight face ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza-ti visele! Fii neobosit in indeplinirea lor! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu i-aş spune aşa " În tot ceea ce faci, între gând, vorbă şi faptă să fie o perfecta potrivire. Astfel vei fi un om adevarat, un caracter integru. Celelalte vor veni de la sine..." Fireste, e vorba despre fapte bune!
Vă astept pe toţi pe website-ul lecturirecenzate.ro O să vă placă!