| aleeee a întrebat:

Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi ala?

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa fie el cel mai bun prieten al lui si sa nu caute niciodata aprobarea la altiihappy

| monyk a răspuns:

Buna, sa lupte pentru ceea ce isi doreste si sa nu se dea batut oricat de greu i-ar fi sa nu uite sa spere.

| HBK a răspuns:

Sa lupte pentru drepturile lui, nimeni nu-i va sarii in ajutor asa din senin, avand in vedere sa-si aleaga cu grija persoanele de langa el.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fură, minte şi înşeală. Gândeşte-te la tine şi numai la tine. Calcă pe cadavre!

| AnaisC a răspuns:

Sa plece din Romanaia sau daca n-are cum, sa se sinucida!

| patty32 a răspuns:

Pai.
I`as spune sa fie mereu pregatit sa primeasca o lecie de la viata.Deoarece viata nu are un program exact cand ne ofera lectii, totul se contureaza ca un film, iar tu trebuie sa fii spontan.

| VoiceWithin a răspuns:

Celui bogat care poate asa cum e nu stie ceea ce ar trebuie, iar cel sarac stie de mult asta happye un raspuns sufletist, eu cred ca totusi asta ar putea fi rapsunsul thinking

| simona_6231 a răspuns:

Sa isi traiasca copilaria cum trebuie, si apoi sa fie atent ca lumea e rea si nu totul e perfect.

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Sa fie bun

| Caia a răspuns:

Sa nu aiba incredere in nimeni!

| madalina_5722 a răspuns:

Daca ar fi sa. i zic doar un singur lucru i.as zice: fa ce crezi ca e mai bine si incearca sa inveti din greselile tate sau ale altora

| KlaudyaAddha a răspuns:

Pai... i-as zice:
"In viata nu trebuie' sa ai incredere in nimeni, dar nici sa nu te indoiesti de nimeni.Viata ofera lectii pe care nimeni nu poate sa ti le predea foarte bine.Niciodata nu stii cate minuni iti poate aduce viata, insa tu trebuie sa lupti pentru ca ele sa se im plineasca.Traieste-ti viata din plin, niciodata nu stii cand se va sfarsi! "

| ~_~fericire.in.rate~_~ a răspuns:

Sa lupte pentru un viitor mai bun!
Sa se gandeasca doar la sine!
Sa nu puna suflet in ce face!

| beautiful a răspuns:

Sa isi traiasca viata.Sa lupte pentru viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăiește-ți copilăria.