| Anelisse a întrebat:

Daca ati scrie o carte, despre ce ati scrie? pentru cele mai interesante idei dau funda.si in plus poate chiar o sa pun in practica ideeile vostre, cine stie?laughing

Răspuns Câştigător
| Butterfly ^_^ a răspuns:

Pai... as scrie despre copilarielaughing. despre viata mea.happy despre 'imaginatie'. despre univers.
Poate as scrie. despre un lucru la care nici macar nu ma gandesc. un lucru necunoscuttongue. cine stie?laughing
Lumea e plina de surprize. oh go on

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Despre viata mea si despre relatii.

| LostInDreams a răspuns:

Scriu deja povesti, dar la o carte nu ma gandeschappy. Poate ceva de dragoste, am scris o poveste in care o fata este zgornita de acasa, din oras, abandonata, iar singurul ajutor il are de la idolul ei pe care l-a intalnit pe strada si de care s-a indragostit.Acum nu pot sa iti povestesc tot, oricum, imaginatie sa fiebig grin

| aquila_4553 a răspuns:

Despre o tipa de vreo 17 ani. si as pune acolo toate intamplarile amuzante din viata mea. ca un semi-jurnal.tot sunt la cautare acum cartile despre adolescenti... vreo iubire interzisa. neimpartasita. ceva care sa trezeasca suspansul si sa creeze dependenta de a citi mai multhappy

| nodeerskulls a răspuns:

Eu daca as scrie o carte as scrie despre un roman care se vroia scriitor, si a decis sa imprumete ideii de la userii unui site social.
Sper ca mi-ai observat subtilul apropos.
O carte este a ta numai daca o scrii din idee proprie. Nu vei iubi si cultiva niciodata ideea altuia cu atata pasiune cat ai cultiva ideea ta.

| Madalina1455684 a răspuns:

As scrie despre o prietenie de neuitat, despre probleme adolescentilor, despre vise implinite.Multee...Numai ca momentan nu prea am inspiratietongue.

| KiddSimo a răspuns:

Eu as scrie despre o fata care este nevoita sa se mute la bunica ei. dupa moartea parintilor ei dupa un grav accident. O scoala noua prieteni noi si un tip super pe care fata il place...insa el o ignora total... o face sa se simta prost. o jigneste. dupa un bal mascat el isi da seama ca o placa foarte mult si o opreste pe fata sa nu isi puna capat zilelelorthinking

big grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre o iubire imposibila care devine la final iubire posibila? carte pe care o scriu eu se numeste "zambila albastra", si este vorba despre o iubire imposibila.