| Elial a întrebat:

Daca:-beau lichide caldute
-fac exercitii de incalzire
-nu tip
-respir corect(puteti sa imi explicati cum fac asta?laughing )
-mestec guma
-mananc miere de albine

pot sa imi ImbunaTaTesc vocea >?, nu de alta, dar vreau sa devin actrita de teatru si nu vreau sa am o voce chiar oribila!

6 răspunsuri:
| XoXo4you a răspuns:

Da.Si faza cu respiratul corect este sa inspiri pe nas si sa inspiri pe gura si sa nu te grabesti sa respiri repede. Dar faza cu gura nu cred ca te ajuta pentru ca din cauza gumei in exces te poti iimbolnavi de gastrita

| Elial explică (pentru XoXo4you):

Da...am auzit ca din cauza gumei te poti imbolnavi, dar am citit pe net ca daca mesteci guma in timp ce canti ti se aude altfel vocea...

| XoXo4you a răspuns (pentru Elial):

Da probabil nu stiu fa cum creziwinking kiss

| Elial explică (pentru XoXo4you):

K mersi orkm :*

| XoXo4you a răspuns (pentru Elial):

Srry am gresit acolo sus este sa inspiri pe nas si sa expiri pe gura laughing

| Elial explică (pentru XoXo4you):

Mi-am dat seama laughingrolling on the floor