| deblondabuddy7 a întrebat:

Daca faci o farsa la telefon te ia dupa voce sau numarul de telefon si ce amnda iti da/

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cui si ce fel de farsa faci. Daca il suni pe badea Gheorghe si ii spui ca vaca e verde nu cred ca iti face nimic.

daca suni si ameninti sau inseli poti sa te trezesti si cu dosar penal daca se face o plangere impotriva ta.
\

daca suni la 112 si faci farse iti bate instant politia la usa si te usuca de niste bani frumosi de tot

| GabiAlin234 a răspuns (pentru suntserios):

Daca un prieten în vârstă de 15 ani a făcut o farsa la telefon unui coleg, spunandu-i că este de la san marco și îi cere să confirme o comanda neexistenta, iar părintele merge la politie, ce se poate întâmpla?

1 răspuns: