| PrivesteCatreCer a întrebat:

Daca folosesc ulei de ricin pentru barba, trebuie sa o dau mereu jos?

Răspuns Câştigător
| al9264 a răspuns:

In general, nu e prea bine sa iti dai jos barba. Cu aparatul (din ala, bazaitor, stii tu) mai merge dar cu lama...Ca sa intelegi de ce, gandeste-te cum ajunge un *** din ala de la a nu exista la a fi gros si frumos. Incepe ca un firicel, un puf. Daca sta o vreme pe fata, corpul are timp sa se lamureasca ca prezentalu acolo e ok si incepe sa il vitalizeze si sa bage pigment in el. Daca tu ai multe firisoare, dar nu le dai timp, o sa creasca naspa, o sa fie, cum se zice, patchy, o sa dureze putin mai mult sa se dezvolte cum trebuie. Barbile patchy nu cred ca ar trebui sa existe, din punct de vedere genetic (cu toate ca mustata creste inaintea parului de pe gat, de exemplu), dar facem noi, nestiutorii, sa fie asa, cand taiem saracele firisoare. Uleiul de ricin e pentru radacina firisoarelor, nu pentru varfuri, ca doar nu iti creste barba in continuarea varfurilor, deci faptul ca o dai sau nu jos nu prea conteaza

1 răspuns: