| sandraa009 a întrebat:

Daca ignori un baiat pe care il placi il va face sa ii placa de tine?

7 răspunsuri:
| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Iti spun ca baiat : cand o fata ma ignora ma gandesc la 2 lucruri. Primul este ca nu vrea sa stau in preajma ei si sa o las in pace sau al doilea este ca ii place de mine si ca poate iese ceva. Dar pana acum mie nu mi-au placut fetele care ma ignora, eu cred ca ar trebui sa ii spui in fata ce simti pentru el si trebuie sa ii accepti raspunsul chiar daca acela esdte unul negativ.
Parerea mea big grin...

| Patrăţel a răspuns:

Nu! raised eyebrows
Hey, si baietii sunt fiinte. Pune-te in locul lui, daca el te-ar place pe tine, si te-ar ignora, pe tine te-ar face sa il placi? Eu nu prea cred asta.
In caz ca nu ai inteles ce am vrut sa spun : trebuie sa ii arati asta, sa fii draguta cu el, sa ii vorbesti, ..in niciun caz sa il ignori. Daca stii sigur ca si baiatul te place, atunci, e mai complicat, daca te descurci cu flirtul, sa il ignori il poate face sa fie din ce in ce mai interesat, fiindca pari inabordabila.Dar daca el nu te place, sa il ignori este exclus.De ce nu ii arati ca ii placi? va fi mult mai usor decat sa o iei pe ocolite big grin! Vezi ce simte si el.Bafta! ^^

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu il va face sa te placa mai mult ci mai degraba sa devina indiferent fata de tine. Jocurile astea nu merg cand esti tanar pentru ca in tinerete ai nevoie de spontaneitate si totodata de actiune.
Il placi fa ceva in acest sens happy jucati-va, faceti actiuni impreuna, etc si legatura se va forma.

| Rooobi a răspuns:

Depinde de baiat adica daca e genu de baiat care se da la multe fete o sa face orice sa te cucereasca, dace e genu de baiat mai rusinos poate o sa-l ranesti. Depinde de caracaterul lui. Dar nu prea cred ca e bine sa-l ignori pentru ca sigur o sa se indeparteze de tine. Incearca sa te apropii de el.

| r3ally a răspuns:

Nu neaparat...s-ar putea sa te ignore si elwinking

| vivigreen a răspuns:

Baietii au nevoie de atentie. Ignorandu-i faci mai mult rau dupa mine. De ce sa nu ii acorzi toata atentia si prietenia, ca sa simta ca te are alaturi decat sa il indepartezi. In primul rand trebuie sa ii fi prietena ca sa te placa, iar apoi sa vezi ce iese:*.Ai grija!

| luchyanu a răspuns:

Ce viata fericita aveti voi ma... si sa revin la subiect : NU!