| mabatemamaie a întrebat:

Daca ii fac cont lu mamaie de superbet poate afla cineva? Ea ar fi de acord cu mine dar daca afla parintii ma omoara in bataie.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai interesanta apare cand castigi si mamaie va fi chemata sa-si ridice banii, cu buletinul si tot ce trebuie.

| mabatemamaie explică (pentru Violleta2022):

Pai ideea e ca ii poti scoate de pe site direct pe card fara sa verifice cu buletin sau cv ca asa a facut un prieten doar ca cu buletinul lu bunicasu'

| Lucian4 a răspuns (pentru mabatemamaie):

Speram ca ANAFul sa nu verifice contul bunicii atunci cand vei castiga mai mult

| mabatemamaie explică (pentru Lucian4):

Pai oricum nu ii scot pe contul ei, si site ul(superbet) ia 1% din castig pentru impozit dupa implementarile din 2018 de la anaf ca nu mai trebuie sa completezi declaratia 200

| Violleta2022 a răspuns (pentru mabatemamaie):

ANAF-ul verifica deja conturile online si ajunge la mamaia, asa ca, va avea de raportat toate veniturile online si va primii amenda pentru ca a ascuns voit asemenea venituri.
Ce vrei tu baiete, este ilegal si se lasa cu dosar penal si puscarie juvenila.
Daca un copil te-a mintit ca si-a facut cont in acest fel, nu inseamna ca trebuei sa fii atat de prost incat sa-i iei sfatul de bun, mai ales cand ti se spune calr, ca-i Ilegal si va aduce numai necazuri bunicii si tie.

https://www.digi24.ro/......or-1432165

https://www.zf.ro/......e-19858574

https://alephnews.ro/......c-blocari/

| mabatemamaie explică (pentru Violleta2022):

Bine am inteles multumesc pentru raspuns