| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îi spui unui om mai mare decât tine că nu ți ai fi permis niciodată să spui ceva care să l supere, omul respectiv poate înțelege că il consideri bătrân sau că, indirect, impui o barieră între tine și el?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe undeva tine de respect.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu... Adica, ma rog. Depinde de om, el poate sa inteleaga orice, si ca maine o sa fie vreme cu soare.
Dar in mod normal, daca ai spune asta cuiva, nu ar trebui sa inteleaga cele spuse de tine. Ar trebui sa se simta chiar mai bine si respectat, cu gandul ca starea lui sufleteasca conteaza pentru tine (sau pentru cine a pus intrebarea).

| Ineys a răspuns:

Nu depinde de varsta asta.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Dar?