| Ziippy a întrebat:

Daca iti place de un baiat da' stii ca nu ai sanse da' totusi visezi...ce ar trebui sa faci?

Răspuns Câştigător
| Katherineeeee a răspuns:

Viseaza la el in continuare... poate intr-o buna zi visul ti se va implini. In caz contrar, incearca sa treci peste: lumea e plina de baieti draguti si...singuri!;-) big grin

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Sa visezi in continuare este bine pana in momentul in care acel baiat v-a gasi o fata de care se v-a indragostii, si atunci, chiar daca stiai ca nu ai nici o sansa, si doar visai, chiar daca stiai asta vei suferii.
Cel mai bine, chiar daca nu ai nici cea mai mica sansa, este sa-i spui, sa-i arati sentimentele tale, sa-l faci sa inteleaga ca tu il placi ca nu-ti bati joc de el.
O sa fi suprinsa de faptul ca poate si el te place, sau poate, in timp, o sa ajunga sa te placa, pentru ca, dupa ce ii vei spune asta, v-a incepe sa te trateze diferit, stiind ca tu-l placi, si astfel, in timp este posibil sa te placa si el.
Daca o sa continui sa visezi, tot ce o sa faci este sa te amagesti pe tine.
Spune-i ce simti atata timp cat esti sigura ca-l placi pentru ceea ce este, nu pentru ce pare, eu unul nu spun nimanui ca-mi place de el/ea daca nu e asa, mi-au placut multe fete, dar nu la personalitate, ci la fizic, si totusi nu le-am spus nimic, una este sa-ti placa comportamentul, felul cum este el, cum se comporta, cum vorbeste, etc, una este sa-ti placa ce este la exterior.
Gandeste-te ce-ti place la el, si daca merita, spune-i ce simti.

| drogh a răspuns:

Dacă îţi place de acel băiat şi ştii că nu ai şanse ori continui să visezi chiar dacă nu se va împlini, ori cauţi mai departe, adică treci peste!

| Zatharra a răspuns:

Să visezi în continuare chiar dacă nu mai vrei, chiar dacă te-ai săturat...Aşa fac eu...Peace!

| 12AA a răspuns:

De ce respiri daca tot o sa mori?

| OkAyAn a răspuns:

Prima data incearca nu de fiecare data se intampla cum crezi tu! Si daca nu reusesti ar trebui sa treci peste ca altfel vei suferi si mai mult si nu are rost sa suferi pentru cineva care nu te place! Bafta!

| Ziippy explică (pentru OkAyAn):

Mersi mult!

| OkAyAn a răspuns (pentru Ziippy):

Deci imi dai funda!?!? happy

| OkAyAn a răspuns (pentru Ziippy):

Cp