| nustiu3939 a întrebat:

Daca la examen la mate am luat 4, 70 si la romana 9, 10 si media lor este 6, 90, iar media pe toti anii 9, 50 si media de admitere 7, 42 am șanse sa intru la liceu si nu la profesională?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca vei intra, anii trecuti s-a intrat la unele licee su cu medii de admitere in jur de 5.

| Bazzed a răspuns (pentru Ioandelasal):

Anii trecuți, dar am văzut ca mediile au început sa crească destul de mult, dar în principiu da, poate intra și la liceu chiar dacă mai cresc mediile

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă media de admitere e 7, 42 bineînțeles ca ai șanse de liceu.

| miraeeeeeeeeee a răspuns:

Ai foarte multe sanse, nu te descuraja!

| Adelinaaa07 a răspuns:

Ai toate șanseleeee
Din moment de nu ai media 5 sau mai puțin o sa intri la liceu
Dacă ai fi avut media la admitere 4, 70 ca și la mate nu ai fi intrat
Ai șanse și la mate info depinde de liceu pentru ca sunt copii la mine la scl care au intrat cu 3 la mate și 10 la romana