| Lucian3355 a întrebat:

Dacă m-am certat cu prietena mea cea mai bună pe tema că am mințit-o care sunt şansele să mă ierte. Mi-a zis că şi dacă mă iartă nu va mai fi nimic la fel.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori trebuie sa pierzi in viata, ca sa intelegi ca este gresit sa minti sau sa-ti inseli prietenii, familia, sau pe cei dragi.
Aici ai ajuns si tu, minciuna te-a marcat, a iesit la suprafata si acum suferi. Nu-i nimic, regretele sunt acolo ca sa-ti aminteasca de fapta ta, facuta intentionat si fara sa-ti pese ca inseli increderea cuiva drag.
Acum depinde doar de prietena ta sa te ierte, dar depinzand de gravitatea problemei, cred ca vei pierde foarte mult in relatia asta, daca ea ti-a spus ca, nimic nu va mai fii ca inainte.

Eu personal, mi-am pedepsit, s-au batut copii doar pentru minciuna, nu pentru altceva. Indiferent ca au stricat, faramat, varsat sau intarziat, nu i-am pedepsit niciodata, dar pentru minciuna, i-am batut mar.
Pentru mine cel putin, minciuna este cea mai grava problema, pe care nu as putea-o ierta niciodata.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu ce ai mintiti-o?

| Nemessys a răspuns:

Daca ai mintit-o, atunci asta e. O meriti. happy