| NiiiaaRawwr a întrebat:

Daca nu ati facut un lucru in viata, acum regretati? Exemplificati. FUNDITA!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, daca acel lucru realizam mai tarziu ca mai bine ca nu l-am facut atunci mai bine, acum depinde de acel "lucru"

| Tweetymrrr a răspuns:

Da, regret. Este si normal sa regreti ca la un moment dat nu ai resusit sa spui ce vroiai si ai ramas cu ceva pe suflet.
Sunt foarte multe exemple,. dar nu cred ca are rost sa ti le enumar pe toate!

| Lora a răspuns:

Intotdeauna se va trezi o intrebare de genul "de ce nu am incerca?" daca ai renuntat sa faci ceva atunci cand iti doreai acel lucru, da regreti, si am un exemplu foarte banal.Eu locuiesc in Franta, vineri dimineata cand mergeam la lucru, am vazut langa o bordura o pereche de ochelari rey ban care sunt la mare cautare aici, insa in spatele meu mai venea o domnisoara mergea probabil spre scoala si mi-a fost rusine sa ma aplec si sa-i iau, dupa 10 min maxim nu stiam cum sa termin lucru mai repede sa ma duc sa-i iau, bine-nteles ca nu i-am mai gasit, si-a intervenit sentimentul de regret, de ce nu i-am luat atunci, de parca ea m-ar fi cunoscut, oricum ma vedea pentru prima si ultima oara...Cam asta-i treaba!

| pwp a răspuns:

Mereu regret daca am facut ceva gresit!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Regrete sunt legate de propria persoana, ca nu am reusit sa fac ce mi-am propus sau ca nu am profitat de o anumita ocazie, insa ideia este sa invatam din fiecare decizie pe care am gandit sa o luam la timpul respectiv si mai ales sa intelegem unde am gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, eu nu regret nimic, iar daca as avea ocazia sa dau timpul inapoi, nu as schimba nimic.Inainte de a actiona ma gandesc de doua ori, pentru a nu`mi parea rau, iar daca am ocazia sa fac ceva ce mi-as dori, as face`o, decat sa ma gandesc dupa aceea cu tristete cum ar fi fost daca as fi facut`o.(Vorbesc la modul general). Am mai gresit, normal, nu am numai amintiri minunate care`mi aduc numai bucurie, dar stii,``ce nu te omoara te face mai puternic`` si oricum, fiecare moment contribuie la formarea noastra ca om, si din fiecare greseala mai invatam cate ceva. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu regret nik.peacelove struck