| Darius26Flavian a întrebat:

Daca nu intru la liceul Economic cu profil economic și intru la unu liceu cu profil electric pot să mă transfer la ECONOMIC? Când? Cum? Se poate? Please, va rog am nevoie!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa te transferi daca:
- media ta este mai mare ca a ultimului intrat la profilul economic
- daca ai dat si evident luat, exameneld e diferenta, unde la economic se cere foarte multa matematica.
- daca directorul licuelui accepta transferul
Transferurile se rezolva la inceput de an scolar.

| Darius26Flavian explică (pentru Violleta2022):

La Târgu Jiu pe profil economic care este mai bun profilul economic sau turism și alimentație? Deci se poate să mă transfer din al 2 semestru? La anul daca intru pe electric?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius26Flavian):

Bun pentru mine este si electric, ca ai sanse la fel de mari sa-ti gasesti de munca, cum ai sanse la turism sau alimentatie.
Dar nu are importanta ce vreau eu sau altii, ca asta-i o problema prea importanta ca sa interbi lumea ce sa faci, ca nu-ti faci tu o cariera de cizmar, doar ca vrea lumea.
Alege profesia cu intelepciune, ca sa nu te trezesti ca nu mai ai incotro si te vezi prins intr-o munca de chelner, cand tie iti placea cea de electrician.

| Darius26Flavian explică:

Mie îmi trebuie doar bacul că sa dau la facultate și nu dau la facultate pentru politie