| liviupopescu1 a întrebat:

Daca sunt clasa a 9 a in Romania si ma voi muta in Suedia in vara, din ce materii trebuie sa dau examenul de a intra la un liceu in Suedia sau ce trebuie sa fac? Vreau un raspuns urgent

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acolo nu dai exame, ca-n primul an vei invata limba tarii repsective si apoi vei merge la scoala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo nu te poți înscrie direct la un liceu dacă nu cunoști deloc limba, Vei fi inclusă într-un program școlar pentru învățarea limbii.