| BelehuzCorneliaAlexandra a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare sa va adresez.Am primit de curand un plic in care era o scrisoare si un card de la casa nationala de asigurari de sanatate.Bine nu asta e ideea, cardul e trecut cu numele de fata dar eu acum am numele sotului si e valabil pana in 2018. E valabil daca eu alt nume si pe el e numele vechi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba medicul de familie, o sa te lamureasca, desi ma indoiesc ca are prea mare importanta numele de pe el. E mai important cnp ul. Oricum pana o sa se foloseasca cardurile alea...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa te adresezi medicului de familie. Nu ai dus dovada schimbarii numelui a ei.