| darriya a întrebat:

Daca un baiat iti spune "te plac foarte mult, simt ceva pentru tine dar nu sunt indragostit de tine"..cum vine asta? simt ceva dar nu sunt indragostit?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Se amageste ca nu o mai iubeste ca sa treaca peste asta, normal ca o iubeste din moment ce i pastreaza pozele, pe tine te place ca o prietena, surioara etc sau poate ar vrea ceva dar i este frica va vi tradat

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te place fizic, e atras sexual de tine asta spune

| darriya explică (pentru RAY):

Pai ne cunoastem doar virtual...de aceea spune ca nu e indragostit, te poti indragosti pe net?

| darriya explică (pentru RAY):

Daca intalnesti o pers te poti indragosti de ea fara s-o cunosti? nu o placi fizic si apoi dupa ce o cun te indragostesti sau nu? daca o fata iti spune ca te place te gandesti ca vrea sex?

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Poti sa simti o atasare emotionala da

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Daca intalnesti o pers te poti indragosti de ea fara s-o cunosti?

dragostea are multe forme nu sunt in masura sa spun um apare e o enigma, mie mi-au placut prin carcaterul lor fara sa le cunosc, asta nu inseamna dragoste si o atasare, o prietenie sa spun asa, dar dragostea nu tine de a cunoaste pe cineva

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Nu o placi fizic si apoi dupa ce o cun te indragostesti sau nu?

cand nu placi pe cineva nu mergi mai departe,baietii pun mare accent pe fizic,fetele pe material /carcater,vezi discutia mea de a intrebarea cu acel studiu

daca o fata iti spune ca te place te gandesti ca vrea sex?

nu, cand o fata te place simte ceva,acel ceva se poate transforma in dorinta sexuala pentru o persoana,diferenta e ca gandim diferit, percepem totul diferit, femeiile gandesc astfel emotional, barbatii rational, sunt baieti la care daca spui te plac spun ok hai in pat, ca rolul unui mascul este reproducerea nu si cresterea unui copil de asta se ocupa mama acelui copil

| darriya explică (pentru RAY):

Deci el simte doar o atasare emotionala?

| darriya explică (pentru RAY):

Din acea emotie nu se poate naste o dragoste(daca ma voi vedea cu el)?

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Asta nu pot sti, nimeni nu poate sti cand cineva iubeste cineva cu adevarat

| Divy a răspuns:

Woow 23 de ani happy și eu de ieri laughing vrea sex pe direct, un al doilea lucru despre socializarea online e că e mult mai dificilă decât cea reală. Nu știu despre tine, dar mie îmi este clar că persoana cu care vorbeștie e genul de băiat badboy.
Câtă răbdare are dacă nu îi trimiți mesaj? Sau dacă pleci fără să anunți ce reacții are?
Eu cred că iubirea trebuie dovedită prin fapte nu cuvinte sau mesaje, iar plăcerea mai nou se rezumă doar la cea sexuală mă refer caceasta e viziunea masculină majoritară.
Nu te lăsa condusă de așa-zisele vorbele dulci că sunt simple vrăjeli de agățat. Apropode cât timp socializați?

| darriya explică (pentru Divy):

Si tu de ieri ce anume? ...nu e badboy, ne cun de 1 an...dar cu multe pauzeee."certuri"

| darriya explică (pentru darriya):

Tot timpul zicem sa ne vedem si cand sa ne vedem ...ne certam

| Divy a răspuns (pentru darriya):

In 11 decembrie a fost ziua mea, cum am postat în 12 am spus de ieri. dacă e genul timid care e numai școală și casă de care spui, cum sunt și eu de altfel nu înseamnă că nu se gândește la sex că nu e sfânt. Apropourile de sex le spunea datorita lipsei unor subiecte de discuție. Devine rece si apar certuri din cauza acelor apropo-uri sau a tor prombleme pe care el le intampina

| darriya explică (pentru Divy):

N-am zis ca e sfant si ca nu s-ar gandi la sex ci la faptul ca n-ar fi aventurier, vrea o relatie serioasa se gandeste la o casatorie...are 30 de ani chiar ar fi o problema daca nu s-ar gandi la sex la anii lui, se gandesc cei de 15 ani daramite cei de 30 de ani..doar ca nu vrea aventuri, mai mult ma cert eu cu el decat el cu mine...mie nu imi convine aia, nu imi convine aia

| darriya explică (pentru Divy):

LA MULTI ANI>>>scuze n-am citit bine...eram prea aprofundata in ce mi s-a scris pe aici

| darriya explică (pentru Divy):

O singura data mi-a batut un apropo dar a inteles ca sunt fata cuminte si nu mi-a mai zis nimic de genul...na nu stiu zic si eu, ma gandesc ca e baiat se gandeste si el la...

| Divy a răspuns:

Nu-i nevoie de scuze, și mie mi se întâmplă uneori. Dar ai idee ce s-a întâmplat cu iubita lui, ce n-a mers?
Hmm ești sigură că vrea asta? Ți-a zis "iubirea mea" diar cai vrut să auzi tu asta. Eu sincer pun la îndoială sentimentele lui pentru tine

| darriya explică (pentru Divy):

La parasit pentru altul cu mai multi bani a fost marea lui iubire...mi-a zis ca nu o va uita niciodata si ca, si acum ii pare rau ca la parasit, eu ce sa inteleg din asta? nu are sentimente mi-a zis....cred mai mult ca e o atasare, suntem atrasi unul de celalalt..pai fiind singur de 5 ani crezi ca ar vrea o aventura?

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Omul traieste in trecut cand inca o iubea pe fata aia, chiar tia spus asta, o aventura nu cred ca refuza un baiat, asta nu inseamna ca e neserios si ca tia pierdut increderea in sexul opus

| darriya explică (pentru RAY):

El zice ca n-o mai iubeste, ca nu mai simte nimic pentru ea..de 8 ani numai sunt impreuna a fost o relatie de la 12 ani si a iubit-o mult doar ca a zis ca ii pare rau ca la parasit...nu cumva el se contrazice singur sau el are nevoie de un pansament o fata sa stea cu ea fara sa aiba sentimente? aa si ii mai tine si pozele ei

| darriya explică (pentru RAY):

A mai stat si cu alta fata si pe aia a iubit o.da si pe mine ma deranjeaza pozele pastrate...e un semn mare de intrebare...bun..va multumesc tuturor pentru ajutor daca as putea v-as da la toti funda.

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Cred ca cu fiecare tot mai mult la facut sasi piarda increderea in fete

| RAY a răspuns (pentru darriya):

Se amageste ca nu o mai iubeste ca sa treaca peste asta, normal ca o iubeste din moment ce i pastreaza pozele, pe tine te place ca o prietena, surioara etc sau poate ar vrea ceva dar i este frica va vi tradat

| Divy a răspuns:

Habar n-am ce dorește nu-l cunosc nu mă pot pronunța. La el poate fi o atașare, dar nu cred că e valabil și la tine. Tu încă simți ai o inimă și emoțiidar nu le irosi virtual

| michelladin a răspuns:

Baietii sunt foarte ciudat.am intalnit un specimen care imi scpunea ca ma iubeste iar a doua zi ii spunea fostei iubite lucrul asta. am suferit tare dupa el si acum sunt foarte buna prietena cu fosta lui.

| 91883563 a răspuns:

Baietii nu stiu ce simt.
Daca o fata arata bine la fizic, automat baiatul o place, dar de la a place la a fi indragostit, e ceva.
Nu ne exprimam bine cand vine vorba de sentimente si in general vrem sex, iar sa facem asta spunem ce vrea fata sa auda.
Ai grija de cine dai si ce faci. Niciodata sa nu te lasi usor.

| darriya explică (pentru 91883563):

Pai mi-ai zis ca ma place fizic, deocamdata. pentru ca nu am ajuns sa ne cunoastem inca...doar pe net...ce pot sa cred? dar nu inteleg de ce zice ca simte ceva? ce poate simti?

| darriya explică (pentru darriya):

Vorbim de ceva timp

| darriya explică (pentru 91883563):

Pai incepuse sa mi zica ce vreau eu sa aud.mi ai zis "iubirea mea"iar eu l-am intrebat dc imi spune asa daca nu simte nimic pentru mine...iar el:"iti spun ce vrei tu sa auzi"si mi a batut apropouri de sex el stiind ca sunt cuminte, ba imi spune ca ma iubeste ba spune ca nu ma iub, ca nu e indragostit(ce sa cred, ce baiat e asta? si uneori imi vb f rece)am grija, am 23 de ani si n-am avut un iubit pana acum si nu ca as fi urata, din contra multi baieti se uita la mine, multi m-au placut insa consider ca nu l-am intalnit pe cel care sa-mi fie sortit

| 91883563 a răspuns (pentru darriya):

Whaaat, nici macar nu v-ati vazut. Normal ca nu-i indragostit de tine.
Sentimentele de iubire nu se nasc din mediul online, ci simtind sufletul langa tine, parerea mea.

| 91883563 a răspuns (pentru darriya):

E clar, din relatarea ta trag concluzia ca momentan pentru ca nu te-a intalnit te considera "buna" si vrea sa se culce cu tine, ca atunci cand vorbesti cu o persoana pe o retea de socializare doar nu iti spune ce-ti spune pentru ca i s-a aprins o flacara in interiorul lui pentru tine, ci pentru ca esti atragatoare.
E ceva normal, ca doar sunt poze si nu orice fel de poze, ca nimeni nu posteaza ceva in care i se pare ca a iesit urat.

| darriya explică (pentru 91883563):

Nu este genul ala de pers ca toti baietii...el nu stie altceva decat casa si invatat (scoala)nu a mai avut o iubita de 5 ani pentru ca este f timid