| anonim_4396 a întrebat:

Daca un tata isi loveste fiica si o injura in fiecare zi ca pe ultima femeie de pe strada, si o bate si pe sotia lui cu pumnu si arunca in ea cu ce apuca...acel specimen se poate numi om? daca merg la politie ii face ceva? ca daca merg e in stare sa ne omoare si pe mine si pe mami, plus ca mami nu are curaj sa ii ceara divortul pentru ca la fel e in stare sa ne omoare... ce se poate face in cazul asta? nu mai suport scandal in fiecare zi ne ameninta cu bataia si moartea pe aman2. va rog dati-mi un sfat sadcrying

6 răspunsuri:
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Fără frică! Mergeți la poliție, cereți ajutor la rude sau prieteni și convinge-o pe mama ta să divorțeze! Nu pot să-mi imaginez cum suporți așa ceva. Oricum, la poliție îl va reține pe tatăl tău și îl vor amenința! Dar ce problemă are tatăl tău? E băut, e dereglat psihic?
Dacă nu rezolvați cu poliția, sunați la protecția copilului, nu este normal să aibă un astfel de comportament față de tine! Spune-i mamei să divorțeze și mutați-vă, nu mai locuiți cu el! Astfel de specimen, cum ai zis tu că e, trebuie închis! Dar dacă tatăl tău are probleme cu alcolul sau are „dereglări", duceți-l la un medic pentru o intervenție Cere ajutor la rude, nu stați în frică și tăcere, nu vă ajută la nimic! Dacă ai cont pe site trimite-mi un mesaj privat și nu mai scrie anonim! Pa pa!

| CokoStar a răspuns:

Si eu am aceeasi problema : ma injura zilnic si pe mine si pe mama si in mine da uneori, ţipă tot zilnic, mereu cauta motive de cearta.Am problemele astea de 6 ani (am 12).

| SăcsyLlamă a răspuns:

Aoleu! Ce fenomen al dracu` ai in casa! Fuga la politie!

| vlad210 a răspuns:

Du-te la politie nu o sa ti se intample nimic. Nu-ti fie frica de el. Politia o sa rezolve asta.

| CPR a răspuns:

1Mama ta nu are rude in alt oras? daca are ati putea sa incerceti sa va mutati temporar si atunci specimenul cum il numesti o sa vada ca nu e asa bine fara voi si se va linisti.
2mutativa undeva cu chirie pana se linistesc apele
3faceti rost de dovezica sunteti abuzate si va duceti la politie 9posibil sa infunde puscaria) si in timpul in care ar fi nenea inchis maicata baga la divort apoi va mutati de unde ati locuit si va pierde urma

| pryncess90 a răspuns:

Cea mai vinovata e mama ta.nu ar trebui sa te lase pe tine sa te preocupi de chestia asta.mama ta trebuie sa rezolve problema. vorbeste cu ea si explica-i ca trebuie sa aiba incredere in ea si ca tu esti alaturi de ea in cazul in care se desparte de ''nebun''. incearca sa ii redai increderea in ea.asta ii lipseste ei...imi pare rau ca treci prin asa ceva.eu nu imi cunosc tatal, din pacate sad sper sa se rezolve problema cat mai curand happy