| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca vrei sa returnezi un produs trebuie neaparat sa pui produsul in pachetul de la curier sau e ok si in altceva sa pui? Daca de exemplu pachetul e cam rupt sau ceva ca asa l ai facut tu cand ai deschis ca sa scoti produsul din el. Sau nu conteaza si daca e putin stricat pachetul? Daca e rupt asa. Deci numai sa nu fie stricat tare sau? Sau cum e cu asta?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Preferabil, in general, e sa nu deteriorezi cutiile, ca totusi nu e asa greu sa deschizi finut, cu un cutter, ca sa nu afectezi continutul interior.Te ajuta daca vrei sa returnezi comanda sau chiar sa reutilizezi cutiile pentru altceva.Vezi ce scrie pe site-ul respectiv la categoria Livrare si retur etc.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E foarte subiectiv ce zici, nu pot sti ce inseamna,, asa ridicata putin acolo jos deci nu sta lipita de burta si e un pic ridicata''.

| lpavel a răspuns:

Poti pune in orice pachet dar daca nu e impachetat bine nu raspunde nimeni daunelor ce ar putea avea loc in timpul transportului!

| Furnicuta000 a răspuns:

Curierul are niste pungi care se sigileaza si daca e ceva care nu se sparge usor si nu e extrem de mare, o sa-ti zica sa pui in punga de la el. Altfel trebuie sa gasesti o cutie intreaga si sa fie sigilata bine